| dididedediu a întrebat:

Cum poti sa-ti faci parul sa fie colorat..alea cu albastru de metil le stiu, cu creta am incercat, cu creioane cerate inca nu stiu ce parere aveti..ati vazut pe youtube, cred ca se face cu suc la plic uitati-va asa scrie: how to dye your hair with kool-aid...ce parere aveti..este suc la plic? eu asa cred..merita sa incerc?tongue FUNDA

Răspuns Câştigător
| JungleFish a răspuns:

Verde albastru mov roz rosu...
Verde/albastru cu albastru de metil...depinde de cat de mult pui si de culoarea parului
Mov cu violet de gentiana..sau cum se cheama el.
Rosu si roz cu un nuantator...tot asa.depinde de cat de mult iti pui.si mai este si Castelani pe care il gasesti tot la farmacie.

Pentru prtocaliu poti amesteca putina tinctura de castelani cu mult rivanol si balsam de par.
Poti face multe combinatii si iti ies nunate diferite.

13 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna

Nu strica parul cu toate idioteniilewinking
du-te la coafor si fa-l asa cum iti place si lasa prostiile!
pa-pa

| dididedediu explică:

Ati incercat vreodata cu creta?

| cosminnick3000 a răspuns:

Mai bine fa-ti suvite. Se i-au la prima spalare.

| JungleFish a răspuns:

Functioneaza cu kool-aid pentru ca are coloranti in el...dar nu stiu daca functioneaza si cu alte genuri de sucuri la plic...incearca. Si eu am avut parul in toate culorie dar e mai bine sa o raresti.Chestiile astea nu ii fac bine parului.

| dididedediu explică (pentru JungleFish):

Da este kool-aid la noi in Romania?

| dididedediu explică (pentru JungleFish):

Ce culori ai avut in par?

| dididedediu explică (pentru JungleFish):

Mersi mult:*o sa incerc portocaliu.restul toate le-am avut in parlaughingmersi

| JungleFish a răspuns (pentru dididedediu):

Kool aid nu cred ca gasest in Ro.cel putin nu la magazine. E am avut Roz, mov, albastru, verde, rosu si combinatii de culori gen jumate verde jumate rosu sau un albastru/verde mai deschis la culoare.

| JungleFish a răspuns (pentru dididedediu):

Verde albastru mov roz rosu...
Verde/albastru cu albastru de metil...depinde de cat de mult pui si de culoarea parului
Mov cu violet de gentiana..sau cum se cheama el.
Rosu si roz cu un nuantator...tot asa.depinde de cat de mult iti pui.si mai este si Castelani pe care il gasesti tot la farmacie.

Pentru prtocaliu poti amesteca putina tinctura de castelani cu mult rivanol si balsam de par.
Poti face multe combinatii si iti ies nunate diferite.

| madys0r a răspuns:

Tinctura de castelani ai incercat? iti coloreaza parul in roz daca pui putin daca pui ceva mai mult iasa vinos rosu. este o solutie gen albastru de metil. succes

| dididedediu explică (pentru madys0r):

Mam facut cu toate am avut o gramada de suvite

| LoryLore19 a răspuns:

Mai bine fa-ti cu alb de metil de ia la vreo 3-4 spalari

| dididedediu explică (pentru LoryLore19):

Am fost facuta deja cu albastru de metil pe parul blond. dar vreau sa incerc ceva nou.

| Florentina_Larisa_1992 a răspuns:

Incearca cu hartie creponata.Trebuie sa fierbi apa si sa pui hartia creponata acolo dupa care stai cu parul inmuiat in apa aia vreo 30 min si ti se face culoarea aia, bine cel putin la mine pentru ca am parul blond.
Succes!