| Anonymous0 a întrebat:

Cum poti scapa de cosuri? apar si apar si nu mai trecsad

Răspuns Câştigător
| GaBBiii a răspuns:

Buna!
Mastisickmasca cu ou : il spargi si separi albusul de galbenus. Albusul intr-o cana/castronel, galbenusul in alta. Prima oara te dai cu albus(eu folosesc pensula pentru vopsitblushing), stai cam 15 min si te clatesti. Apoi te dai cu galbenus si tot cam la fel stai. O sa ai o piele fiiina love struck De bebebig grin

Dupa poti folosi o lotiune tonica cu aspirina. DA,ai citit bine. Si nu, nu trebuie sa ti`o cumperi. Tot homemade iei cateva aspirina le pisezi(pana sa fie pulbere) si apoi pui jumatate de cantitate apa, jumatate otet. Adica: daca tu vrei 500 de ml de lotiune tonica, pui 250 ml de apa, 250 de otet. Sper ca ai prins ideeabatting eyelashes Cu toate astea, trebuie sa clatesti cu apa calduta.

-mai poti folosi masca cu apirina :iei cateva pastile, pui vreo 10 ml de apa(pentru a se dizolva) si pui iaurt/miere (cat crezi tu ca iti trebuie pentru o masca

-altceva pentru cosuri ar fi scrubul cu malai

-sau,alt scrub : tai o felie de rosie(incearca sa nu fie foarte coapta) si o dai prin zahar pudra,apoi te dai pe fata,e super:X

-altceva,albusul unui ou il amesteci cu musli si ti`l pui pe zonele cu puncte negre(nas, barbie sau frunte, depinde unde ai)

- Si ceva ce o sa te mire love struckIei o discheta de vata si o inmoi in...sampanie! E suuuuuuuuper. Asta e cea mai buna lotiune/masca/sau cum vrei sa o numesti. iti lasa un tenn. drooling

Sfatbig grinaca unii utilizatori iti vor zice sa cumperi Zineryt, nu cumpara pentru ca este 50 RON si nu face nimic.
Pa, pa

7 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Zineryt este unul dintre cele mai bune tratamente importiva acneei la ora actuala. Este foarte bun in lupta cu cosurile si pentru prevenirea lor. Trebuie aplicat pe o piele curata si uscata de 1-2 ori pe zi. Aici poti citi mai multe despre acest produs: http://acnee.info/zynerit-tratament-acnee-este-bun-pentru-tine/137 . Il gasesti la orice farmacie si costa in jur de 30-35 RON. Pe langa folosirea Zineryt-ului trebuie sa ai si o alimentatie sanatoasa. Mai putine dulciuri, grasimi, sucuri acidulate, mai multe fructe si legume. Poti sa mai folosesti si apa termala (imi place cel mai mult cea de la Avene), o crema hidratanta, hranitoare de la Avene, o crema de galbenele pentru cicatrici, ramase in urma cosurilor, plus vitaminele E, A, C si Zn pe cale orala (si nu numai). Si este foarte importanta curatarea zilnica a pielii (dimineata si seara)! Ai nevoie de un gel de curatare cat mai bun. Intereseaza-te la farmacie, si vei fi ajutat/a sa alegi unul potrivit tipului tau de ten.
Dar cel mai bine ar fi sa consulti si un dermatolog.
Succes! Numai bine!

| Lorenna a răspuns:

Eu ma dau cu lamaieee:-x

Răspuns utilizator avertizat
| Bobbless a răspuns:

Incearca sa iti faci infuzii cu ceai de galbenele iar in fiecare seara sa bei cate o cana de ceai de galbenele. Nu mai pune mana pe fata spala-te cu sapun de vreo 3-4 ori pe fata. Succes!

| iulik1994 a răspuns:

Buna.faza cu galbenusul si albusul am incercat-o si eu.nu pot sa zic, iti face tenul super fin dar cosurile tot le amsad incearca cu "exoderil" crema.nu e scump.o gasesti in farmacie:* sa ai o zi faina!

| Maria250397 a răspuns:

Crema "Eritroacnol".Se gaseste la farmacie.In jur de 7 lei happy.Mie mi-au trecut de la ea

| Nicu_9539 a răspuns:

Du-te la doctoru de familie sa-ti dea trim la dermatologie si iti da dermatologul o reteta si te dai cu solutia acea si in 2-3 zile iti dispar din ele\