| Luori a întrebat:

Cum poti scapa de cosuri...si puncte negre? avand in vedere ca esti "alergica" la absolut orice crema. daca te dai cu crema iti apar mai multe si mai mult agravezi situatia rolling eyes
alergica pan` si la servetelele demanchiante!
. tenul` mixt... abia adolescenta.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Incearca inhalatie cu ceai de musetelhappy

13 răspunsuri:
| iuliana21 a răspuns:

Zynerit. e foarte buna se gaseste in farmaci si nu e crema e o solutie spirtoasa care usca cosurile f repede

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Recomand ceva la care nu am cunoscut pe nimeni sa fie alergica....Sa spun?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
Mergi la medicul dermatolog pentru mai multe investigații și analize de sânge pentru un diagnostic corect și un tratament pe măsură.
Sănătate.
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai incercat si produsele speciale, dermatocosmetice, din farmacii, dar numai cele care sunt preparate pe baza de ape minerale?
Adica produse Vichy, Avene, La Roche- Posay...
Daca nici astea nu merg, du-te la dermatolog.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bicarbonat de sodiu sau sare pentru puncte negre...pentru cosuri nu stiu...ideal ar fi sa ne le mai storci...deoarece iti apar mai multe

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu folosesc o sauna faciala. am tenul foarte sensibil si nici eu nu ma impac cu cremele:(. aceasta, prin intermediul aburilor, te ajuta sa iti cureti in profunzime tenul si sa scapi astfel de acnee si de puncte negre. Sauna faciala are rolul de a deschide porii blocati, de a rehidrata pielea fetei, de a stimula circulatia sangvina si de a indeparta celulele moarte.
v-o recomand si voua, eu mi-am cumparat-o de la un magazin online de tehnica medicala si mi-a fost adusa acasa prin curier rapid. aici se gaseste:
www.tehnica-medicala.ro/products.php?product=Sauna-faciala-LAICA-BF2062

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Preparati 2 linguri de faina cu 2 de malai punte f f f f putina apa 2 3 picaturi si o jum. de ligura de miere amesteca puneti-o pe fata unde ai cosuri si punctele si apoi asteapta sa se inatareasca circa o jum. de ora -o oraapoi clateste la mine functioneaza sunt alergica la creme la mustar si la mai multe tratamentul asta e naturl si bun!:*:*:*:*:*:*pupiki pa

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Zyneritul l-am incercat si eu si m-am dat pe frunte iar a doua zi dimineata m-am speriat de cat de multe cosuri mi-au iesit. de atunci nu l-am mai folosit

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Du-te la un salon...iti va face baie de aburi... apoi te stoarce si scapi de ele...si nu uita ca iti v-a spune ce creme sa folosesti...la mine chiar mergehappy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Prepara intr-o canuta sau ceva apa cu sare cata sare vrei de preferat ar fi multa amesteca si pune pe fata dupa aceea si fa asa in fiecare zi...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Foloseste normaderm de la vichy... e fffff buna!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eritroacnol foloseste e fff buna si nu e nici scumpa. e fff buna

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cum poti sa le dai jos