| anonimaalee29 a întrebat:

Imi puteti da recomandari pentru o crema hidratanta/matifianta cu SPF? Am ten mixt si puncte negre, si as vrea sa imi apar tenul de razele solare si praf si poluare. Nu obisnuiesc sa ma dau cu fond de ten si am nevoie de o crema buna, dar sa fie pana in 100 de lei.
Nu vreau sa fie anti-imbatranire fiindca sunt adolescenta si nu am nevoie.

2 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Mergi la plafar si intreaba de o recomandare. Ori incearca vreuna din gama LA Roche possay, Avene, Vichy etc.

| wonderwoman123 a răspuns:

Eu folosesc una de la benefit care e 145 de lei, dar în adolescență foloseam una de la garnier solare ambele pentru ten gras cu tendințe acneeice. Desigur ca o sa zici ca eu am tenul inchis, dar tot folosesc spf ridicat iarna 30 si vara 45 ca nu vreau sa devin mai neagră decât sunt.