| alabala a întrebat:

Cum procedez cu uleiul de ricin, pentru a-mi creste parul? Chiar da rezultate? Daca da, cam cati cm si in cat timp, aproximativ, o sa imi mai creasca? tongue

4 răspunsuri:
| ♥ŤяiŁµℓiŁµ ČяØĊ○Điℓµ♥ a răspuns:

Uleiul de ricin are multiple efecte terapeutice si poate fi folosit cu succes in tratamentele de stimulare a cresterii parului, inclusiv a genelor si sprancenelor.

Una dintre vedetele care apeleaza la aceasta metoda este Catherine Deneuve.

> Pentru a obtine rezultate bune in ceea ce priveste aspectul podoabei capilare, aplicati o cantitate mica de ulei de ricin la radacina parului si masati usor.

> Este indicat ca aceasta procedura sa se faca seara, inainte de culcare, pentru ca uleiul sa actioneze in timpul noptii.

> Dimineata, parul se spala bine. Tratamentul poate fi facut de trei ori pe saptamana, pana cand se obtine rezultatul dorit.

| Lora_6439 a răspuns:

Nu pot spune cati centimetri si in cat timp. Creste treptat si depinde de fiecare persoana in parte. Trebuie sa-l aplici seara pe radacina parului, prin masaj, iti acoperi parul cu o basma si dimineata te speli. Sau il poti aplica dimineata si sa te speli seara. De 2-3 ori pe saptamana. Da, la mine a dat rezultate. Adica in 2 luni se vedea clar ca mi-a crescut parul mai mult decat de obicei. happy

| anda_1885 a răspuns:

Acum doi ani, de paste, sora mea si-a ars sprancenele cu o lumanare. s-a dat cu ulei de ricin si i-au crescut din nou( nu se vede accidentul, doar un pct de la arsura) dar i-a luat cam 6-7 luni sa se regenereze complet.

| mirey_4137 a răspuns:

Depinde de fiecare! ideea este ca trebuie sa te dai la radacina si de preferat pe timpul nopti ca adoua zi sa te poti spala pe cat pentru ca daca te dai ziua arata urat iti inbaseste paraul si nu faci alceva decat sa strangi praful pe capul tau!