| pikaღ a întrebat:

Cum sa am unghiile maii mari

6 răspunsuri:
| ynna93 a răspuns:

Buna intrebarea, si eu am problema cu exfolierea lor, de cate ori cresc mari se mai intampla si se mai rupe una, si le tai pe toate apoi iar astept vreo 2-3 saptamani sa creasca, merci din partea mea pentru sfaturi.

| Akid a răspuns:

Le ingrijesti, le cureti, le aplici un tratament pentru intarire si crestere si le tii date cu lac pentru a evita exfolierea! si periodic da-le cu zeama de lamaie si miere.

| Adina981 a răspuns:

Am auzit ca daca iti inmoi unghiile(si parul, de altfel) in ulei de ricin zilnic acestea cresc mai repede. Il poti gasi la farmacii.
Poti incerca sa incalzesti niste ulei cat suporta unghiile tale sau le poti inmuia in zeama a jumatate de lamaie stoarsa. o sa iti faca unghiile mai tari.
Sau pui 3 lingurite de ulei de masline si 3 de ulei de ricin..si le pui la incalzit ..il lasi pana cat pot suporta unghiile tele

| Kaℓi a răspuns:

Simplu, nu le mai tai.

| ppaulica a răspuns:

Vitamina A, este foarte bună pentru creșterea unghiilor.
Precum și morcovul, dar și gelatina.

| MadalinaPerla a răspuns:

Sincera sa fiu iti voi spune un secret mare! seara cand te bagi in pat sa te culci te duci la bucatarie si prpari intro cana otet si ulei amestecate si te speli cu iel pe maini si o sa ai si mainile frumoase si unghi mari ( Funda)