| Jok12345 a întrebat:

Cum sa fac? Dupa ce ma rad la zona intima am iritatie. Dispare dupa ce-mi creste din nou parul. Pot face in asa mod ca data viitoare sa nu ma irit?

Răspuns Câştigător
| WolfgangKreutzfeldt a răspuns:

Sunt aparate de tuns partile intime care sunt facute special sa ajungi cu ele in locuri mai putin accesibile. Si nu te simti ciudat daca te tunzi ( sa zici ca prima oara o sa fie diferit dar dupa e ok ). Si tunsul e mult mai ok decat rasul, mai ales in zonele intime ( daca tunzi nu te tai sau cv )

6 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Poti. Sa nu-l mai razi.

| Violleta2022 a răspuns:

Incearca sa nu te mai razi, tunde parul scurt si evita rasul.
Oricum, sunt convinsa ca nu-ti expui cucul la public, ai doar 17 ani si nu vad sensul rasului.

| corbulalbrosu a răspuns:

Incearca sa testezi mai multe tipuri de lotiuni emoliente si cu efect hidratant dintre cele care sunt folosite in acest scop. Sau ai putea incerca sa folosesti clasicul spirt medicinal diluat cu apa pentru a micsora concentratia de alcool. Succes!

| Jok12345 explică (pentru corbulalbrosu):

Asta si fac, ung cu spirt, se simte diferenta, dar oricum pielea se inroseste. Cel mai mult pe margini, in zona unde merge spre abdomen, tot ce tine de exterior.

| WolfgangKreutzfeldt a răspuns:

Poti sa te tunzi in zona intima, nu sa te razi.

| Jok12345 explică (pentru WolfgangKreutzfeldt):

O sa incerc, dar nu te simti ciudat dupa? Iar de tuns nu poti peste tot.

| WolfgangKreutzfeldt a răspuns (pentru Jok12345):

Sunt aparate de tuns partile intime care sunt facute special sa ajungi cu ele in locuri mai putin accesibile. Si nu te simti ciudat daca te tunzi ( sa zici ca prima oara o sa fie diferit dar dupa e ok ). Si tunsul e mult mai ok decat rasul, mai ales in zonele intime ( daca tunzi nu te tai sau cv )