| Danyelytha a întrebat:

Cum sa fac sa aiba parul mai mult volum si sa stea bine mereu fara sa folosesc fixativ in fiecare zi

8 răspunsuri:
| KellyGreen a răspuns:

Buna!
Tapeaza-l foarte bine la radacina si foloseste foarte putin gel pe perie.

| znstr a răspuns:

Daca ai parul prea lung,va fi foarte greu ca acesta sa prinda volum si nu cred ca vrei sa iti tai parul doar ca sa fie putin mai umflat. Dupa ce te speli pe cap, in cazul in care aplici balsam, nu il aplica de pe pielea capului, ci doar pe lungimea firului de par, iar pe net am gasit ceva suplimentar: foloseste balsam tip spray leave-in, care nu iti ingreuneaza firul de par si il lasa cu volum.
Foloseste sampon + balsam speciale pentru volum, dar nu combina marcile de produse: axeaza-te pe o singura gama de produse a aceleiasi marci (de exemplu L'Oreal).
Foloseste un spray pentru volum, nu fixativ, pe care il aplici cand parul este inca umed si pentru a ridica parul, foloseste degetele.
Poti sa incerci sa iti faci niste bucle, fie sa aplici un fixativ care nu are o textura lipicioasa. Sper sa reusesti sa dai putin volum parului, pa pa!

| Andreea9595 a răspuns:

Poti cumpara balsamul de la Loreal pentru par fara volum. Dupa ce te speli il aplici pe parul ud, fara a freca, iar apoi il limpezesti. Dupa prima folosire se vede rezultatul.

| ELY098723456778990 a răspuns:

Pai foloseste sampoane care te ajuta sa ai volum sau produse naturiste.UN sfat simplu si practic fa-ti o coada in crestetul capului si poarto 24 de ore si ai volum.Mult succes!

| JulianD a răspuns:

Dupa ce faci dus il usuci cu feonul si atunci are volum happy

| kyGirL a răspuns (pentru JulianD):

laughing)))))))) un raspuns de un 10000 de dolari...
Frate raspunzi si tu asa fara rost... Dupa ce faci dus si il usuci cu feonul nu are volum! Depinde dupa par... Daca ai parul cret da atunci are volum daca are parul drept. poti sa ii faci ce vrei ca nu sta numa daca il tapezi

| iulia3208 a răspuns:

Pentru mai mult volum foloseste head and shoulders.

| Nitescu_Andreea_1988 a răspuns:

Produse profesionale pentru ingrijirea parului Tigi, Joico, Wella, Vitality's, L'oreal China glaze!
Va asteptam cu drag pe www.hairpoint.ro!
Iti recomand sampon+balsam dr la joico 500 ml... e putin mai scump dar merita