| anonim_4396 a întrebat:

Cum sa fac sa-mi creasca parul mai des pe fata?

Răspuns Câştigător
| rael a răspuns:

Incearca eventual aici:
www.shaho.de/shahoeu/romana/romanian_Deutsch_Broschuere.pdf
Am citit ca si musetelul ajuta, precum si albusul de ou. Cred ca rau nu au cum sa-ti faca, spre deosebire de uleiul de ricin fata de care subscriu si eu la parerea lui andreutz.

33 răspunsuri:
pupimik
| pupimik a răspuns:

De ce ai vrea chestia asta?laughing
Te dai cu ulei de ricin.Iti va creste si mai repede si mai des.

| Dumitrache_Elisei_1998 a răspuns (pentru pupimik):

Buna imi poti spune si mi-e de cate ori ma dau cu ulei de ricin?

pupimik
| pupimik a răspuns:

Din moment ce te razi...nu-l mai ai...cand iti creste... te razi din nou.Asa nu ai deloc par pe fata.Cu cat ti-e mai des si mai mult parul pe fata trebuie sa te razi mai des.Si arata mai nasol cand nu apuci sa te razi intr-o dimineata...parca ai fi ceva homeless laughing
Cel putin asta e parerea mea.Nu trebuie sa grabesti indesarea parului...pentru ca oricum ti se va indesa la un moment dat.

pupimik
| pupimik a răspuns:

Mey andreutz...atunci de ce cosmeticienii si make-up artistii iti recomanda sa folosesti ulei de ricin pentru indesarea sprancenelor? Sprancenele nu fac parte din scalp din cate stiu eu...big grinbig grin
Ai dreptate...probabil ca in farmacii se gaseste si ulei de ricin combinat cu alte substante... dar daca tu mergi sa ii spui farmacistei pentru ce iti trebuie...fii sigur ca iti va da ceva ce nu iti va face rau.Doar are o facultate de farmacie la activ si stie ce merge doar pentru scalp si ce nuwinking

.Mr.Mike.
| .Mr.Mike. a răspuns:

Te razi mai des decat de obicei...eu asa am facut.

.Mr.Mike.
| .Mr.Mike. a răspuns:

Pupimik, la baieti cand incepe sa ne creasca parul pe fata, creste un par subtire si urat...de aceea toti vrem sa avem cat mai repede parul mai des, sa nu mai arate asa oribil.

PS.-o sa incerc si eu sfatul tau cu uleiul de ricinwinking

.Mr.Mike.
| .Mr.Mike. a răspuns:

El vrea sa-i apara mai repede si d'aia trebuie sa se rada mai des... dupa aia e treaba lui daca se mai rade sau nu... dar primele fire de par arata super nasol...ca la babele alea cu barba si mustatalaughing

| MihaiA a răspuns:

De ce sa-ti creasca ma?laughing femeile in general adora tenul fin... :X eu inca nu am asa mult, si nici nu-mi doresc smug

| andreutz a răspuns:

Fals! uleiul de ricin nu este bun pentru parul de pe fata! ajuta intr`adevar la cresterea parului, dar al scalpului...nu este recomandat sa folosesti uleiul de ricin pe fata...in plus, acest ulei nu se utilizeaza in compozitia sa simpla...si in farmacii daca il cumperi, este amestecat deja cu alte solutii! a se vedea prospectul! asa ca ai grija...

| andreutz a răspuns:

@pupikmik...matusa mea lucreaza la farmacie...si eu am aceeasi "problema" ca si el... pur si simplu nu am par pe fata...acum un an am folosit uleiul de ricin pentru a-mi mai creste parul(scalpu) deoarece incepuse sa cada...si apoi ma gandisem eu sa il folosesc si pe fata, dar nu m-a lasat matusa mea... explicatia a fost aceea care am spus-o mai sus.si repet: uleiul de ricin nu se mai gaseste in compozitie simpla!

Alte răspunsuri
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Salutbig grin
Io am 18 ani si sincer nici eu nu am cine stie ce barba, dar de ras ma rad din clasa a 9 a km odata la 7, 6 sau 5 la inceput sa-mi creasca mai repede barba dar acum ma rad 1 data la saptamana poate chiar si la 2 saptamana dar mai rarthinking
Mi-ar fi placut sa am barba uniforma, dar daca mai mult nu se poate chiar dc mas rade asa des asta ewhistling

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Astepti pan pe la 30 de ani, daca nu creste nici atunci inseamna ca ai vreo mica problema hormonala si e bine sa mergi la un medic.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ca sa faci mai repede barba drebuie sa te razi 3 4 ori pi zi

Alte răspunsuri
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ce ii spui? spune-mi si mie ca ma intereseaza cum faci sa creasca mai des si unde nu apare deloc sa apara?

Alte răspunsuri
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

laughing cand o sa aveti prea mult o sa vreti sa scapati de el laughing tot aici e forumul si atunci

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

La mine barba deasa si uniforma a aparut dupa primele 2-3 contacte sexuale. nu stiu daca a fost la mine o coincidenta sau e ceva logic... dar merita incercat si daca nu va creste barba o sa aveti si alte satisfactiilaughing

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Creste greu fire pe fatasad

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sa fim seriosi n-are nimic daca te dai cu ulei de ricin pe fata. nu e acid sulfuric e si pentru ten, cititi aici. http://www.healthy.ro/......ricin.html

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Daca uleiul de ricin ar fi bun pentru cresterea parului pe fata, atunci de ar fi introdus in tratamentele pentru ten la femei? Nu credeti ca le-ar creste si lor?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu folosesc de cateva zile ulei de ricin :d se zice ca e bun si pentru cresterea barbii succes fratewinking

Alte răspunsuri
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ca sa ati creasca parul pe fata mai des, fa cum am facut eu adica:sa te barbieresti de 2 ori pe saptamana, iar in loc de crema de ras, sa folosesti spuma de ras nivea.si ar mai fi o metoda in loc de un aparat de ras cu 1 lama, ati recomand aparat de ras cu 3 lame si spuma de ras nivea, de 2 -3 ori pe saptamana.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cred ca ar trebui sa te ocupi putin cu sportu de dimineata(genoflexiuni, flotari ) ca sa stimulezi hormonii si sa te razi dupa ce parul iti creste mai mare, nu deodata ce iti apare

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Dc vrei sa-ti creasca parul pe fata presupun ca n-ai ce face mie imi creste asa de repede trebuie sa ma berberesc zilnic e foarte aiure crede-mahappy

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu as vrea sa am o barba uniforma, deasa si firul sa creasca unidirectional normal adica directie firului sa fie spre in jos dr na nu poti sa le ai pe toatethinking, trebuie sa te multumesti cu ce iti da Cel de Sus.
Oricum ca idee principala ar fi asa sa te barbieresti mai des, sa faci sport ca ajuta si el, si cum zicea cineva asa dimineata flotari, abdomene, genuflexiuni si chestii de genu ca nu iti strica; sau poti sa faci un tratament cu hormoni dar TREBUIE NEAPARAT SA MERGI LA UN DERMATOLOG sau cine se ocupa cu treaba asta si nu de capul tau ca pot aparea tulburari hormonale si nu op sa fie prea bine ca nu se stie cum reactioneaza organismul.