| lorenmorgan a întrebat:

Ce pot faca ca sa-mi creasca parul mare?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| Aide a răspuns:

Pai, depinde de tipul de par (uscat, gras etc).

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

1.Nu folosi placa/uscator pentru ca deterioreaza parul si incetineste cresterea.
2. Sa iti tai varfurile arse de la placa (daca ai folosit).
3.Foloseste sampon pentru cresterea parului, maseaza scalpul 5 minute in fiecre seara pentru ca accelereaza circulatia sanguina si astfel stimuleaza cresterea parului.
4. Tunde-l la varfuri odata la 2 luni.
5. Poti folosi ulei de ricin. ( dar se scoate foarte greu din par, dar poti sa aplici doar la varfuri uleiul)
Poti incerca si uleiul de masline, eu folosesc ( pentru par ).
6.Mananca sanatos! Parul tau poate fi lung si sanatos numai daca ai un regim alimentar echilibrat.Produsele alimentare bogate in vitamina A (produsele lactate, pestele, spanacul, caisele), vitamina B (carnea, pestele, bananele, verdeturile), vitamina C (citricele, pepenele, rosiile, cartofii) si vitamina E (nucile, broccoli, cereale integrale) sunt esentiale pentru un par cu adevarat sanatos. Carnea rosie este bogata in fier si zinc, minerale care stimuleaza cresterea parului.
7.Mentine-ti parul curat!
8. Tinel impletit, daca nu in public macar acasa.
9.La farmacie mai poti gasi o solutie speciala cu petrol, cu care trebuie sa te dai inainte sa il speli si sa o ti pe par cam 2 ore.
10. Ai rabdare.

Funda?happy

| samynța a răspuns:

Sa te speli, sa ai grija de parul tau happy. Sau daca nu, iti faci implant de par, sau iti pui extensii, peruca!

| Azurry a răspuns:

Foloseste ulei de masline happy Baftaa :3

| ProcreatingObscurity a răspuns:

Trateaza-l cu ulei de ricin.

| Willl a răspuns:

Te duci la farmacie, ceri ulei de ricin, ca pret e in jur de 6 lei maxim, si te dai cu el pe parul ud. Nu te astepta la o minunte dar in o luna o sa observi diverentele, sa faci asta seara, iar ca timp de actionare lasa-l cam 20 de minute.Mai este bun si pentru unghiiwinking