| LittleOne a întrebat:

Cum sa fac sa opresc despicarea firelor de par? Incerc sa'mi cresc parul dar nu pot! Il frezez destul de des(2 luni), si totusi se despica foarte tare! Folosesc si masti de par.NUsitu ce sa mai fac, vreau sa am un par lung si bogat ca mai inainte!sad

Răspuns Câştigător
IMPERIA
| IMPERIA a răspuns:

Bună @taniusha1994! Eu folosesc o mască cu ulei de măsline. Înainte de a mă spăla pe păr, aplic uleiul de măsline pe toată lungimea părului, masez 10-15 minute pielea capului cu mișcări blânde, circulare iar apoi acopăr cu un prosop vreme de 2 ore. Mă spăl cu șamponul obișnuit și aplic balsamul specific tipului de păr.
Procedez așa săptămânal, timp de o lună jumătate și repet tratamentul de două ori pe an.
Mari succese și o zi cu zâmbet!

2 răspunsuri:
| andreabecsek a răspuns:

Salut.big grin
Trebuie sa iti tunzi varfurile mai des(1 data pe luna).
Si in legatura cu masca, eu folosesc ceva de genul: amestec o sticluta cu ulei de ricin cu 2 galbenusuri si o aplic pe scalp. O las o ora asa, apoi ma spal pe cap, si dupa ce s-a dus masca aplic sampon(cel folosit de tine in general). Pe mine ma ajuta, sper ca si pe tine la fel.
FUNDA?big grin
Am fost primatongue

| Lullabies a răspuns:

Ser pentru varfuri despicate de la gerovital plant.