| Zooeyy a întrebat:

Cum sa fiu la moda cum sa ma imbrac mai fain si sa ma machez? Aveti idei dau funda la cel mai bun raspuns...:d

3 răspunsuri:
| Mariinaa a răspuns:

Nu trebuie neaparat sa fii la moda, ci sa te simti tu bine in pielea ta, in hainele tale, si ..de ce nu sa arati asta la suprafata. Ca mici sfaturi, primavara asta se poarta pastelurile, culoarile vesele, nu stridente, dar daca esti adepta unui look mai viu, poti opta pe pantaloni de diferite culori, cu un top de o culoare potrivita, accesorizata, conversi, si. uite asa poti avea un look casual, dar si chic. La scoala, camasa ti-o poti baga in pantaloni, la pantaloni o curea, conversi sau balerini, daca pantalonii sunt negri, iti recomand niste conversi care sa dea o pata de culoare, sau niste balerini de culori diferite pentru ca te pot scoate din belele uneori, sau cand nu ai inspiratie si ai nevoie de o pata de culoare in tinuta ta. Ar mai merge siii.o esarfa, insa nu recomand un look clasic acum, daca uniforma de scoala e clasica, atunci da-i putina viata cu ceva, o ..esarfa, un colier, un cardigan, balerini, conversi, dupa cum am spus, niste bratari.Parul, mai mult impletit, spic, fish tail. La machiaj, iti recomand ochii de pisica, facuti cu tus, acea codita, sau dermatograf, dar pe pleoape recomand nuantele de maro, umbre pentru efectul de marire a ochiului apoi tusul, mai multa luminozitate tenului, nu incarcat, putina culoare in obraji si. buze rosii la evenimente, iar la scoala, un ruj nude. Succes! Daca ai nevoie de ceva, stii unde ma gasestihappy.

| Zooeyy explică (pentru Mariinaa):

Mariinaa Mersii mult o sa ma ajute sfaturile tale foarte mult cund o sa mai am probleme cu moda pe tine te anunt ca vad ca le ai cu moda Paa Si mersii mult.

| d33adhya88 a răspuns:

Paii mai uitete si tu la fetele celalate cum se imbraca ..de exemplu la cele mai populare din sc..eu te sfatuiesc sa iti cumperi ceva mai strident.(pantaloni colorati, salopeta(cu pantaloni scurtii), bratarii colorata. cerceii tricouri largi(eu le adorr)..iti dau cateva imagini poate te inspira dar totusi nu stiu cati ani ai:)). http://www.facebook.com/....../photo.php http://www.facebook.com/....../photo.php (simplu si frumos) http://www.facebook.com/....../photo.php