| 1985 a întrebat:

Cum sa imi aranjez parul pentru nunta? nu este lung, abia daca ajunge pana la umeri...deci habar nu am ce sa-i fac. puteti sa imi dati niste sfaturi?

14 răspunsuri:
Janina
| Janina a răspuns:

Iti recomand sa iti uploadezi o poza pe www.taaz.com unde poti folosi gratis un salon virtual. acolo sunt diferite coafuri si modle de culoare.
numai bine!

| alexa a răspuns:

Cel mai bine ti l.ai increti.fiind mediu nu cred ca te va incurk, si iti poti pune si o coronita.depinde si de rochia ta
daca nu fa. ti un coc, dar scoate cateva suvite si onduleaza. le
http://www.grace.ro/comunitate/OanaTrifu/poze/show/1/318 uite si aici cateva idei
multa bafta:*:*:*

mariana
| mariana a răspuns:

Coafura trebuie sa fie adecvata fizionomiei tale, pe acest considerent, cel mai bine este sa mergi la un salon de coafura si sa lasi o profesionista ca, in raport de parul tau si infatisarea pe care o ai, sa-ti aleaga o pieptanatura care ti se potriveste. Daca tu esti mireasa atunci trebuie sa tii seama de faptul ca, voalul si coronita trebuie sa fie posibil de aranjat pe frizura pe care ti-ai ales-o si acest lucru trebuie sa stea in atentia coafezei tale.
Fiindca este cald, eu as alege o freza montanta, pentru ca parul sa nu-ti stea pe gat pentru ca iti va fi cald. La nunta sigur ca vei fi frumoasa insa trebuie si sa te simti bine o zi si o noapte intreaga asa ca si acest lucru trebuie sa ai in vedere atunci cand ti se vor propune variante de aranjarea parului.
Mult succes si Casa de piatra si sper ca ziua nuntii sa-ti ramana de neuitat in toata viata ta.

| andreea_8479 a răspuns:

Incearca la un salon, viziteaza site uri cu coafuriwinking
acum depinde si de fizionomia tawinking

auran
| auran a răspuns:

Sa stii ca nici eu nu-l aveam mai lung decat al tau, dar am reusit prin niste cunostinte sa dau de o coafeza (jos palarie, era de la Prima) care, mi-a prins parul super
incearca sa dai peste o astfel de coafeza - se pricep bine

cami
| cami a răspuns:

Nunta ta?
prinde-ti-l intr-un coc. cu as unor agrafe, vei reusi.
Distractie placuta!

| sweet moon a răspuns:

Cred ca trebuie sa il tapezi si sa il prinzi cu agrafe in parti. succes

| geo1 a răspuns:

Daca rochia ta este cu umerii goi, atunci cred ar fi bine sa l prinzi in coc

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu te sugerez sa ti'l prinzi coc si sa iti faci ca o floare asa a fost sora mea la o nunta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da anul meu de nastere

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iti faci coc parul si ti-l prinzi cumva sau mai bine te ai duce la o coafeza si iti aranjeza dupa felu tau.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Rjkwf

| narcisa_7355 a răspuns:

Pai conteza si felul rochiei, iti propun sa ti-l faci pe ondulator si apoi sa incerci sa-l faci coc astfel incat firele de par din coc sa fie ondulate. Daca nu iti place sau nu te-a iesit incearca sa iti faci un coc cat mai simplu de facut cum ar fi prins cu cateva clame in parti. SPER CA TE-AM FOST DE AJUTOR. straight face