| Julyett a întrebat:

Am fata mai rotunda, cum sa-mi aranjez parul ca sa-mi stea bine? Il am putin ondulat si lung pana peste umeri.

9 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| Numero1 a răspuns:

Http://www.one.ro/......ar-9556952
Da ar trebui sa ne dai si noua o poza cu tine:) ca sa putem sa-ti spunem cum sa ti-l aranjezi, in orice caz cel mai bine ar fi sa intrebi un hairstilist sau data viitoare cand te duci sa te tunzi:)

| Julyett explică (pentru Numero1):

Nu prea am poze cu parul meu natural laughing))

| AnnaMaria27 a răspuns:

Eu ti-as recomanda sa iti faci coada de cal si sa iti pui un cerc ca sa nu ai probleme cu firele rebele! Si eu am parul ondulat si cateodata aplic aceasta metoda! happy

| tagg a răspuns:

Sau poti sa-ti faci o coada imletita lejer, sau doua... poti sa ti-l lasi pe spate, ti-l poti prinde intr-un coc sus ....sau poti sa ti-l p rinzi pur si simplu cu o clama

| Aoki a răspuns:

Buna Jullyett. In nici nu caz nu-l prinde in coada. Nu ajuta nici daca e prins sus nici daca este intr-o coada lejera. Ideea e sa incerci sa iti alungesti fata deci putem exclude bretonul din prima. Daca totusi ai breton incearca sa-l ondulezi si sa-l dai intr-o parte (se vede foarte frumos) sau sa-l tapezi si sa-l fixezi cu clame pe spate. Restul parului incearca sa-l tii cat mai in fata. Poti incerca sa il dai intr-o parte dupa ureche iar in cealalta sa incerci sa-l aduci spre fata reusind sa ingustezi optic forma fetei. Sper ca ti-am fost de ajutor. Cand poti de asemenea indreapta-ti parul si fa-ti o carare pe o parte =)

| xCopiluToxic a răspuns:

Buna cea mai usoara metoda este sa il prinzi si sail legi cat mai sus happy funda!?