| MadaTeIntreaba a întrebat:

Cum sa imi fac bucle dar rapid si sa tina vreo 5-6 zile dar fara placa de par. Aveti idei?

8 răspunsuri:
| AnemonaP a răspuns:

Iti recomand bigudiurile Magic Leverag, sunt foarte bune.si sunt ieftine.eu le-am cumparat la 19 lei dar le poti cumpara si cu 10 sau 12 lei. Sunt foarte multumita de ele.Chiar acum am in cap.Sunt foarte frumoase si vizible buclele.Mai intai dai cu spuma si dupa le pui le poti tine chiar si 20 de minute.Sunt perfecte!

| acinorev a răspuns:

Poti sa iti pui bigudiuri si sa iti dai cu fixativ. Trebuie sa stai cam o zi cu bigudiurile. happy Sau iti poti impleti parul. Lasa-l impletit 3-4-5 zile si desfa-l. Da-l cu fixativ sau cu spuma.winking

Răspuns utilizator avertizat
| ramonika125 a răspuns:

Iti o solutie de permanent si pune-ti parul pe bigudiuri, date cu solutia respectiva si vei avea parul foarte cret.

Răspuns utilizator avertizat
| cflori a răspuns:

Daca nu ai placa sau bigudiuri eficiente poti folosi o metoda mai veche dar foarte foarte buna pe care o foloseam si eu in trecut cand vroiam bucle bine definite!
Ai nevoie de ziar, de o foarfeca si de un material pe care sa nu-l mai folosesti.
Tai fasii de material lungi cam de-un deget, si bucati de ziar.Infasori mijlocul materialului cu bucata de ziar bine bine,iei o suvita de par,o dai cu fixativ,si dinspre varful suvitei rulezi parul pe fasia aceea pana la radacina,unde impreunezi capetele materialului si faci o legatura sa nu se desfaca. Faci asta cu fiecare suvita, mai subtire, mai groasa depinde cum vrei sa ai buclele.
Stai cu ele peste noapte, ai sa fi placut surprinsa de rezultate!
Sper sa fi inteles metoda, spor la aranjat happy!