| Andreeaa20 a întrebat:

Cum sa imi recuperez sprâncenele? Mi-am vopsit sprâncenele cu decolorant de la kallos, iar pe parcurs au inceput sa îmi cadă toate firele, de atunci au trecut 2 luni iar firele nu au mai crescut decat doar câteva, iar restul a ramas gol îmi este teamă că voi rămâne așa pentru totdeauna. Ce as putea sa fac?.

Răspuns Câştigător
| minrest a răspuns:

Al doilea lucru pe care l-as face ar fi sa ma duc la medicul dermatolog. Iar primul lucru, ar fi sa nu mai folosesc cu usurinta substante.

| Andreeas_Andreeas_1997 a răspuns (pentru minrest):

Tatuează-ți-le!

| minrest a răspuns (pentru Andreeas_Andreeas_1997):

Ce sa imi tatuez? Tu ti le-ai tatuat (orice ar fi alea de care vorbesti)?

| Andreeas_Andreeas_1997 a răspuns (pentru minrest):

Am o Mătușa care a pățit același necaz ca tine, ea și-a tatuat sprâncenele acum. poti face și tu la fel.ea și le-a tatuat pentru 5 ani, dar te le poți tatua și pentru un an...

| minrest a răspuns (pentru Andreeas_Andreeas_1997):

Andreeas, ai dreptate, chiar am vazut sprancene tatuate. Atat ca nu eu am intrebat. Oricum, a vazut si ea cred, ca e pe intrebarea ei. Te salut.

| Andreeas_Andreeas_1997 a răspuns (pentru minrest):

O zi buna și tie! happy

9 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

1. Nu mai folosi tot felul de chimicale cosmetice, fiindca poti pati si mai rau
2. Sprancenele iti vor creste la loc, dar in timp indelungat. Pana atunci iti poti desena conturul sau sa folosesti sprancene false.

| Violleta2022 a răspuns:

Pai, ce sa mai recuperezi daca au cazut?
Vrei sa le aduni dupa jos si sa le lipesti cu superglue?

Deseneaza-le cu creionul dermatograf, pana vor creste in 3-6 luni si apoi, mergi la cosmetica, ca nu costa un pogon debani, sa ti le vopseasca ei, ca tu ai stat prea mult cu vopseaua pe ele si de aceea le-a ars radacina.

| minrest a răspuns:

Ce se mai poate face este sa ai grija de celelalte organe, mai ales de cele vitale. Chiar daca iti vor creste sprancenele, gandeste-te ca au ajuns cum erau in toata viata ta, deci iti vor creste foarte incet. Iar deocamdata, mergi la medic.

| wonderwoman123 a răspuns:

Foloseste gel de aloe amestecat cu ceapa. Da stiu ca suna ciudat si miroase îngrozitor, dar la mine a mers. Sprancenele mele au avut reactie alergica la o vopsea cu henna si au cazut. Am folosit asta si in maxim 3 luni cand o foloseam zilnic au crescut considerabil. Pana atunci cumpara un sablon pentru sprancene si contureaza-tile cu DipBrow Pomade de la Anastasia. Gasesti pe Beauty Bay si pe siteul ei oficial din Romania, Anastasia Soare