| TraDeMaDe a întrebat:

Cum sa iti iasa o poza frumoasa? asa de profil pentru facebook! Sa adun multe like-uri?

Răspuns Câştigător
| TechnologyWebBrowsing a răspuns:

În primul rând trebuie ca poza în sine să fie făcută bine. Cu un aparat de fotografiat performant, la cea mai bună calitate. Dar este acceptabil și un aparat cu o cameră de 3.2 mp a unui telefon.
Apoi dacă vrei să adaugi efecte pozei, poți folosi diferite programe de editare foto. Pentru incepători ar fi Photoscape. Iar pentru avansați este Photoshop sau Gimp.
Există și editoare online. Uite aici câteva:
http://www.photoshop.com/tools/expresseditor
http://pixlr.com/express/

Să nu intelegi greșit. Când auzi cuvantul "editare" sa nu te gândești sa pui o groază de efecte pe fotografie. Pentru că o să dea un aspect urât. Trebuie să fie ceva simplu si artistic.

7 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Http://www.youtube.com/watch?v=QXaQDRHvtxs sper ca o sa.ti fie de ajutor

| Darcklight a răspuns:

Fa o poza in aer liber!

| JokerMato a răspuns:

Nu trebuie neaparat sa te machiezi nu stiu cum sau chestii de genu' asta! Incearca sa fii tu insati, sa faci o fata simpatica si in poza sa ai o pozitie simpla dar eleganta.Depinde si cu ce vei fi imbracata cand iti vei face poza. Daca vei fi imbracata cu blugi si un tricou cool merg cate semne gen:pace, rock, chestii de-astea intelegi.Incearca sa nu-ti pui foarte multe accesorii;) O pereche de ochelari, cum sa zic, din aia care se poarta acum, nu de vedere, nu de soare aia cool fara lentile si cu rama colorata intelegi? http://www.google.ro/......tp?/imgres de genul asta;) Si, din nou, fii tu;)

| AnAndrey1994 a răspuns:

Nu stiu pe bune sunteti insetate pentru likeuri deparca aia ar fi viatalaughing

| Hunt_Jake_1993 a răspuns:

O poza frumoasa iese daca o faci cu un peisaj in spate, daca esti imbracat de elegant/-a, sau daca ai o poza cu tine la mare seara.

| crissuthauu a răspuns:

Fii natural/a; sa iasa ochii in evidenta'; si nu uita:zambeste:*

| MegaSfecla a răspuns:

Ce rost au like-urile? la ce va ajuta?