| maria4567 a întrebat:

Cum sa ma imbrac deseara de revelion eu m-am gandit sa ma imbrac in niste colanti si cu o rochita rosie m-am gandit sa-mi iau niste balerini in picioare. cea mai buna garderoba funda

Răspuns Câştigător
| ooLaviii a răspuns:

Vacanta de iarna se apropie cu repeziciune si cu siguranta ai inceput deja sa iti faci planuri cum sa o petreci. Si cum pentru orice doamna si domnisoara o tinuta pentru Revelion reusita reprezinta un procent destul de ridicat din succesul serii de Anul Nou, noi speram sa te ajutam cu cateva propuneri de tinute pentru Revelion, indiferent unde te hotarasti sa-ti petreci noaptea dintre ani!
Tinute de Revelion, tinute pentru club
Daca alegi un club pentru petrecerea de Revelion atunci mizeaza pe elemente extravagante, metalice si pe accente rock. Arunca o privire prin mallul online shops-and-the-city.ro si sigur vei gasi o multime de articole cu ajutorul carora sa iti alcatuiesti o vestimentatie care sa impresioneze!
Tinute de Revelion, tinute pentru un party cu prietenii
Revelionul la un party este una dintre putinele ocazii in afara de nunti sau botezuri cand poti sa alegi o rochie de seara foarte eleganta care sa intoarca toate privirile si sa te faca sa te simti extrem de sofisticata intreaga noapte.
Daca ti-ai facut deja rezervarea, cauta repede in mallul nostru o rochie care sa te transforme intr-o adevarata printesa! Iata ce tinute pentru Revelion ne propun stilistii!
Tinute de Revelion, tinute de party

Toate produsele le gasesti in mall online shops-and-the-city.ro!
Tinute de Revelion, tinute pentru o petrece in familie
Ce tinute de Revelion alegem pentru o petrecere in familie? Daca preferi sa ramai acasa, alaturi de cei dragi si sa sarbatoriti impreuna Noul An nu inseamna ca vestimentatia ta nu trebuie sa se incadreze in atmosfera festiva. Alege tinute de Revelion simple, dar cu elemente elegante si accesorizeaza-te cu cateva bijuterii speciale si indraznete. Iar daca pleci in vizita la rude, nu uita sa iei cu tine o hainuta calduroasa si foarte la moda, ca cea pe care ti-am prezentat-o noi.
Tinute de Revelion, petrecere in familie

Toate aceste produse si multe altele le gasesti in mall online shops-and-the-city.ro!
Machiaj pentru petrecerea de Revelion
In ceea ce priveste machiajul potrivit petrecerii de Revelion, ai voie sa incerci ceva cat mai extravagant. Ai de partea ta nu doar ocazia foarte speciala, ci si locatia care permite un make-up ceva mai indraznet.
Poti alege un machiaj smookey eyes, dar care sa nu se limiteze doar la negru, ci care sa iasa din banal, imbinand aceasta culoare cu una mai vie, asortata tinutei tale. De asemenea, foloseste gene false si cu siguranta ochii tai vor hipnotiza! Pentru buze, desi in mod normal se recomanda nuante nude poti alege un gloss in nuante potolite de roz sau rosu, dar fara sa exagerezi totusi. Luminile avantajeaza foarte mult acest tip de make-up. Nu uita sa aplici produse care sa iti faca un ten de portelan si esti gata de petrecere!
Oferte speciale si reduceri la cosmetice in mall online shops-and-the-city.ro

Coafura pentru petrecerea de Revelion
O tinuta, oricat de interesanta ar fi, nu poate deveni spectaculoasa daca nu e insotita si de o coafura pe masura. Pentru noaptea de Revelion, alege sa iti aranjezi parul astfel incat sa fii intr-adevar vedeta serii. Cel mai simplu mod este sa adaugi mult volum parului tau, indiferent de lungime. Poti face asta fie tapandu-ti parul, fie aranjandu-l in bucle. In functie de fizionomia chipului tau le poti face mai mici sau mai largi. Si cum in 2010 buclele vor fi pe primul loc in topul coafurilor la moda, cea mai buna alegere va fi deci sa porti acest tip de har-style chiar din primele clipe ale anului. Ti-au mai ramas cateva saptamani in care poti incerca diferite coafuri si sa o alegi pe cea care te avantajeaza cel mai tare.
Daca nu ai toate produsele de hairstyling, le poti procura din mallul online shops-and-the-city.ro

Alege tinute de Revelion la moda in acest sezon, indiferent de locul unde vei petrece! Fii feminina, senzuala, sexy!

E mai veche.Am copiat`o de pe un site http://www.perfectlady.ro/haine/tinute-de-revelion.html

Succes! :-* Funditssa? :o3

6 răspunsuri:
| adorciocolata a răspuns:

In locul colantilor, ar merge mai bine niste dresuri negre. Iar in locul balerinilor ar merge niste cizme sau pantofi cu toc. Uite si o alta idee: dresuri negre, fusta neagra, un maieu sau tricou si pe deasupra un bolero, pantofi cu toc si cateva accesorii. Distractie placuta de revelion!

| Florinaaaaaaaa a răspuns:

Pai ce sa zic...depinde ce hainute ai:X

Eu am o bluzita[lungaaa,tip rochita]de culoare rosie la mijloc legata cu o curea neagra,p-e care am sa o potrivesc cu o pereche de blugi negrii stramiti si ciuzmulite rosii

Eu as putea sa iti dau cateva idei,sper sa iti placa! :) Poti
incerca o rochita neagra,mulata pe corp,cu o pereche de ciuzmulite si niste cercei rosii frumosi!:X ca sa te asortezi machiajul poate fi tot de culoare rosie si vei arata super bine!

Poti incerca si o fustita de blugi, scurta cu o bluzita[ce culoare vrei, dar eu as alege rosu]:X cu o pereche de strampi[de culoarea bluzei] si cizmulite! Machiajul tot rosu cred ca ar arata mai bine!:X

Poti sa iti iei o pereche de colanti[negri] cu o bluzita frumoasa subitire de genul http://www.google.ro/......tp?/imgres si vei arata super bine! Machiajul tot rosu:X

Cam atat! Ti-am zis machiajul rosu deoarece de revelion este bine sa porti culoarea rosie! >:D<

funda?

| AlexutsSsa96 a răspuns:

Nu cred că ar trebui să`ţi iei balerini! I`aţi şi tu cizme, că e mai frumos cu cizme decât cu balerini, şi în fond şi la urma, urmei e iarna. Nu mai e vara!

| pinky2505 a răspuns:

Ai putea sa porti o bluza putin mai lunga, cu colanti si balerini sau niste botine cu toc jos. nu stiu cum arata rochita ta dar cred ca ar fi mai bine sa porti ciorapi culoarea piciorului, nu colanti. garderoba depinde si de locul unde iti petreci revelionul. daca vrei poti incerca o bluza cu sclipici sau paiete cu o pereche de colanti sau de pantaloni negrii mulati si niste tocuri inalte.

| lollaXlolly a răspuns:

Si eu sunt de aceiasi parere cu toti dar aici ai niste site-uri numai bune pentru garderoba de revelion! P.S. sunt si cu imagini cred:
http://www.perfecte.ro>Fashion
http://stil.acasa.ro>Stil>Stil feminin
http://www.aphromedia.ro/search/garderoba-revelion-2012
Aici si pentru machiaj si coafura:

http://www.121.ro/content/show_article.php3?article_id=631

http://www.girlsgocrazy.info/......lion-2012/

http://www.blow.ro>Practic si util>Rafinament

Acestea sunt pe care le stiu eu dar iti voi da si niste sfaturi din propria experienta:
Poti purta o rochie mai sus de genunchi rosie asa cum ai zis tu si sa fie sclipitoare-Dressuri negre(nu colanti)si fara model pe ele-
si o pereche de pantofiori cu toc nu balerini(balerinii sunt pentru vara dar nu si pentru seara de revelion)si tocul nu trebuie sa fie mare...ok?-machiajul il poti asorta cu ceva negru daca doresti dar sa nu fie prea strident ok?-Parul il poti lasa desfacut-ondulat-chiar si coc dar unul mai lejer-ca si Jacheta poti folosi o bluzita cu nasturi(un fel de bolero)! Sper ca ti-am fost de folos...
FUNDITA?

| vgbr a răspuns:

Doamne...doar nu te incalti cu balerini.aia sunt de zi in niciun caz de seara si in niciun caz de revelion! e buna ideea cu rochita rosie si cu DRESURI NEGRE MATE SI NU COLANTI este o diferenta mare intre dres si colant.iar in picioare pantofiori cu toc, ia-ti niste tocuri mai comode daca nu esti obisnuita cu ele