| Alexandra87889 a întrebat:

Cum sa ma imbrac maine la scoala? big grin

Ps: nu trebuie sa port uniforma

17 răspunsuri:
| TheOne_6493 a răspuns:

E prima zi de scoala, poti face o exceptie.
P. S Mai da-o dracu de uniforma zici ca nu sa uscatlaughing

| larousee a răspuns:

De exemplu asa http://images1.chictopia.com/......75_400.jpg
sau in loc de cizmulitele astea sa iti iei unele fara toc, pana la genunchi.

| Inamicul a răspuns:

Cum vrei tu... important sa te simti bine cum esti imbracata!

| Impossibl3 a răspuns:

Tinand cont ca este frig

Niste blugi mulati:d
O bluzitza draguta ma rog o geaca peste
Daca ai un fular sau o esarfa aseazati-o dragut in jurul gatului iar in cap puneti un fes dinacela cu ciucuri sau daca nu lasa ti caupul gol

| Zuza_2058 a răspuns:

Poti sa-ti iei niste jeans cu o bluzita si un plovoras (sau o vestuta) si o geaca; la incaltaminte : niste bocancey sau cizmulite putin mai inalte daca ai pantalonii stramti

PS pluza poate fi alba(rosie sau neagra) si puloverul alb negru sau ro su (mov daca e bluza alba ) {pluavorul sau veata poate avea orice culoare atata timp cat bluza este alba sau neagra} papaapa! succes

| Agradável a răspuns:

Doamne... eu stiam ca la scoala se invata thinking poate se face parada modei si cu ce sa te ajutam noi? nici nu stim ce ai tu in sifonier... de unde vrei sa-ti spunem, ce intrebari doamne! zici ca e prima zi de scoala!

| pitikaaa a răspuns:

Poi nu avem noi de unde sa stim ce haine ai:d

| Codruta a răspuns:

O pereche de jeansi ( gri, negri, colorati. orice )

http://www.denimblog.com/......colors.jpg

O bluzita ( mai eleganta :P)

http://i.clubafaceri.ro/......01_big.jpg

| allleeeee a răspuns:

I. Un pulover dragut lung
http://www.google.com/......tp?/imgres r:1, s:19&tx=46&ty=58&biw=1024&bih=559
Blugi skinny
http://www.google.com/......tp?/imgres r:0, s:0&tx=41&ty=138
Cizme lungi
Curea in talie lata
http://www.google.com/......tp?/imgres r:0, s:81&tx=45&ty=86&biw=1024&bih=559
II O camasa lunga colorata
http://www.google.com/......tp?/imgres
Curea
Blugi skinny
Botine

| Fundă25 a răspuns:

Buna!

Pai, evident o pereche de jeansi (gri, negri, albastri, ce culoare doresti). In partea de sus poti opta pentru un tricou sau un maieu simplu si sa iei peste un bleizer, ceva ca in acest link, daca ai, evident. http://shop.ele.ro/catalog/41147392/bleizer-dama.html
De asemenea poti opta pur si simplu pentru o bluza normala. Poti alege si o camasa, evident nu alba simpla. Uite niste exemple:
http://www.envy.ro/moda/Bluze-si-camasi/Bluze/Bluza-Luca-6653
http://www.laredoute.ro/......11392.html
http://shopping.flu.ro/......rturi.html
http://shopping.flu.ro/......0848R.html
Daca iti iei o camasa, poti lua si o vesta peste ea.
http://amelie.ro/fashionista/trend-alert-vestele
In picioare poti opta pentru o pereche de botine sau de cizme. De preferabil fara toc.
http://www.google.ro/......tp?/imgres Microsoft:en-US%26rlz%3D1I7MOOI_en%26biw%3D1003%26bih%3D559%26tbs%3Disch:1&um=1&itbs=1&iact=rc&dur=250&ei=rfoiTfOABoKu8gO_kviVAg&oei=rfoiTfOABoKu8gO_kviVAg&esq=1&page=1&ndsp=18&ved=1t:429, r:0, s:0&tx=67&ty=77
Poti alege o esarfa, ceva sa se asorteze cu bluza/camasa.
http://www.google.ro/......tp?/imgres Microsoft:en-US%26rlz%3D1I7MOOI_en%26biw%3D1003%26bih%3D559%26tbs%3Disch:1&um=1&itbs=1&iact=rc&dur=156&ei=SvsiTbqSNcTHswbn0Mj5DA&oei=QvsiTd3ICMfA8QOt3eyHBw&esq=2&page=2&ndsp=18&ved=1t:429, r:7, s:15&tx=57&ty=86
Daca vrei poti opta pentru o bratara de aur/argint la mana, si niste cercei nu foarte softisticati. Evident, care sa se potriveasca cu restul tinutei.
Tinand cont ca iei o geaca peste, poti lua un fes.

Sper ca te-am ajutat.
O zi buna!

| Crisa_7503 a răspuns:

De ce pnm conteaza asa mult raised eyebrows?
Te duci la o amarata de scoala... te-mbraci cum o fi rolling eyes.
nici ca o piti, nici ca o taranca. da' nici sa-ti fac atea griji rolling eyes.
frate, in ce lume traim?

| LecSiee a răspuns:

Pentru mine. ca sunt obsedata de chestia asta. "cum ma imbrac? ce o sa creada lumea? e prima zi. e important... de obicei scot cele mai frumoase haine si cele de care am fost laudata de cele mai multe ori. iti sugerez o pereche de blugi, respectiv perechea de blugi favorita, si o bluza care iti placehappy poti asorta combinatia cu o esarfa, si te va face foarte glamour happy daca ai manu stiui din alea negre fara degete poarta. le ca sunt foarte la moda acum! pune un lantz mai mare daca porti o esarfa mai subtire. Lanturile lungi si mari sunt de asemenea la moda sezonul astawinking
bratarile iti pot face tinuta mult mai frumoasa de asemenea! ai grija cum le asortezi!

daca te lasa la scoala cu fusta, poti alege o fusta colorata [ preferabil doar o singura culoare pe fusta] si sa o porti cu ciorapi negri matzi happy 100 den e bine. ca nici nu se rup asa usor. sa nu fie aceiasi culoare fusta cu ciorapii [exceptie negru]
daca alegi o fusta total neagra ai mai multe optiuni: ori ciorapi negri ori colorati! [ o singura culoare]
bluza sa nu o asortezi cu fusta! daca ai fusta intr. o culoare, evita bluzele de aceiasi culoare sau asemanatoare. fusta colorata merge perfect cu o bluza neagra/gri complet sau cu mici desene in culoarea fustei. daca alegi o bluza alba, merge bine cu o vesta culoarea fustei big grin
daca alegi fusta neagra si ciorapii negri, alege o bluza cat mai colorata! [sa nu pui bluza colorata in mai multe culori cu o vesta, nu merge!] niciodata nu te imbraca toata in negru!

fusta neagra, ciorapi colorati? alege bluza in culoarea ciorapilor sau bluza neagra/alba cu vesta in culoarea ciorapilor smug

cam incurcat. dar sper sa te ajute!

Fundita? kiss

| PrincessOfChocollat a răspuns:

Cu haine! rolling eyes
Pai noi nu stim ce ai tu in dulap, vrei sa te trimitem la shopping pentru o zi normala de scoala?laughing
Asa cum te imbraci de obicei, cu haine normale, ca doar mergi la scoala ca sa inveti, nu sa faci parada modei!straight face
Ca sa iti fiu si eu de ajutor, sa te imbraci decent, asta e singura pretentie!happy

| JustAStar a răspuns:

Hey voi cu comentariile de gen vrei sa faci parada modei la sc...nu vrea vrea si ea sa arate bine atat! si mie imi place si asa zice si maicamea ma imbrac frumos dar decent nu inseamna ca daca vrea sa se immbrace frumos e pitzi! lasa-i alexandra XoXoJustAStar**

| Bojthe a răspuns:

Http://www.google.ro/......tp?/imgres r:10, s:0&tx=57&ty=40 tinuta cu tricolu gri un hanorac si geaca

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai, poarta niste cizme lungi niste corapi mai transperenti si un top dragut, baafta

| Valisha18 a răspuns:

O bluza cu dungi albastre sau rosii( mai subtiri) in rest alba, daca nu ai, una alba, cu o fata pe ea ( stii tu despre ce vb, o mutra cu ochelari de soare, ceva de genu ala), blugi skinny de culoare inchisa, mai ales daca te poti lauda cu picioare frumoase happy, ceva gen negru, bleu-marin, albastru foarte inchis. La incaltari poti opta pentru niste botine sau cizme lungi (de culoare maro, cafeniu, gri), daca nu niste balerini bej sau albi. Accesorii: esarfa: ori una simpla, albastru inchis, negru, alb) ori una cu modele ( am vazut ceva dragut la takko, afi) gri, rosii, albastre sau negre.Bratari: iti poti pune un set de 5-6bratari colorate gen albastru&alb&rosu&albastru ( sa nu fie prea multe culori) ori una mare si lata, de o singura culoare. Coliere: poti alege dintre unul lung si mare, preferabil de argint ori unul scurt (dar cu modele care ies in evidenta) si cu cateva culori. Daca te machiezi poti incerca un smokey eyes ( potrivit acestei categorii) sau altelede genul asta. Cercei:unii lungi, subtiri de culoarea medalionului daca ti-ai luat, cu modele mari.