| anonim_4396 a întrebat:

Cum sa ma inalt? am 13 ani si 5 luni h:1.63 si 53 de kg. vreau sa ma inalt si sa si slabesc. va rog ajutati.ma.am facut voley timp de un an, dar nu sunt multumita ...Multumesc!

Răspuns Câştigător
| Ksuparata a răspuns:

Cel mai bun e inotul si mersul la sala.Dar mai mult ma bazez pe inot. Daca stai langa mare sau langa o piscine publica te poti duce.Eu am incercat si rezultatul a dat roadehappy.Eu am 13 ani si si 7 luni si am 1.69 si 40 si ceva de kg.Dar m-i-a zis doctorul ca sunt bine la kg chiar foarte bine. Sper ca te-am ajutat.Plz fundita?!smugca nu am nici unalaughing

3 răspunsuri:
| Mihaa12 a răspuns:

Eu am 13 ani si 4 luni happy Si am 1.66 si 48 de kg love struck! Poi tot ce fac eu e sa fac mult sport[ inot, la sala - petru inaltathee hee ] [ abdomene, sarit coarda, mers cu bicicleta, MANCAT SANATOS =fara mute chipsuri, nu foarte multa sare, nu multa ciocolata= -> pentru slabit ] BAFTA kiss

| Jane a răspuns:

Nu iti face griji, esti inca mica si oricum ai sa mai cresti macar 5 cm. Ai putea sa faci inot sau baschet, asa ai sa te dezvolti armonios si vei creste chiar mai mult. Sper ca te-am ajutat!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pai poti sa faci exercitii de slabire si sa tii o dieta.