| HarunHardy a întrebat:

Am 13 si am 1metru 66 de centimetri si 59 kilograme si vreau sa slabesc si sa ma inalt prin sport (am incercat si inot si baschet si voley si degeaba )pana cand ajung la o forma favorabila de invidiat. Astept raspuns.
P. S.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

incearca sa sari coarda ajuta la ambeleTe inalti mai mult. Da, poti sa si slabeti pentru ca saritul corzii inseamna efort, adica automat pierdere de calorii. dar depinde si de cat de mult sari coarda intr-o zi si de asemenea trebuie sa si mananci sanatos. Daca mergi la fastfood si apoi sari coarda nu va avea un efect foarte mare. Sari de 200 de ori pe zi. vreo 10g la 200 ...deci daca sari de 1000 de ori slabezti 100g.bafta!

2 răspunsuri:
| Amorezatul a răspuns:

Nu dispera! Inaltimea este stabilita genetic! Pana la 21 de ani ai timp sa cresi! Pentru varsta ta ai o inaltime/greutate ideala! Bucura-te de viata si de faptul ca inaltimea vine de la sine!

| Eco a răspuns:

Incercati dieta Montignac! Este perfecta atat pentru cele care vor sa slabeasca cat si pentru cele care vor sa se mentina si sa manance sanatos. Gasiti meniuri si retete pe http://femeiladieta.blogspot.com