| anonim_4396 a întrebat:

Am 1, 62 si 13 ani si 9 luni vreau sa ma inalt. Tatal meu are 1.85 si mama are 1.63. Eu seman foarte foarte mult cu tata. O sa ma inalt si eu ca tata?
Va rog mult mult sa ma ajutati. Multumesc anticipat.Va pup

6 răspunsuri:
| Emeraude a răspuns:

Nu esti deloc mic.Esti ok pentru varsta ta...Nici nu ai dat bine de pubertate, o sa ai timp sa cresti pana pe la 20 de ani.La liceu mai toti baietii sunt mai inalti decat fetele.Alege-ti un sport care iti place tie in mod deosebit si tine-te de el, practica cu regularitate.Nu este bun DOAR pentru a creste in inaltime, te dezvolti si armonios, nu ai probleme de sanatate!
Succes!

| Criiss16 a răspuns:

Pentru varsta ta, inaltimea e ok.Stai linistit/a, o sa mai cresti.Ai timp pana la 20 de ani. Daca nu, fa inot!happy

| robby_9284 a răspuns:

Aoleu frate. da nu esti chiar mic.am am 13 ani si un pic si am 1, 59 ...incearca sa faci inot, acest sport de inalta...
bafta

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu cesa mai zic am 14 si 9 luni si 1, 55

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sunt fata nu baiat va multumesc pentru ajutor

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cred ca esti inalt la anii carei ai