| Elena_9796 a întrebat:

Cum sa ma machez ca sa para ca am ochii mai mari? avand in vedere ca eu am ochii albastrihappy

Răspuns Câştigător
| Raisa a răspuns:

:*sa te dai cu creion alb pe partea umeda la ochi (jos)
si dupa ce te-ai dat cu alb... date cu un strat mai subtire de negru acolo unde incep firele de gene tot jos.
Succes, pupici :*:*

7 răspunsuri:
| cretzufinish a răspuns:

Inainte de a aplica mascara (in doua straturi), curbeaza genele cu ajutorul aparatului special. Atentie: se foloseste numai pentru genele superioare.
Nu uita insa de genele de pe pleoapa inferioara - daca sunt evidentiate cum trebuie, vor aduce un aport substantial la expresivitatea privirii tale. Pentru a evita patarea cu rimel a zonei de sub ochi, aplica un truc simplu: tine sub ochi o lingurita (cu partea adancita in jos). Nu ignora dermatograful alb. Poate ca ti se pare ciudat, insa acesta chiar confera mai multa luminozitate privirii. Aplica-l in coltul interior al ochilor. Machiaza-te in nuante cat mai deschise, calde si pastelate. Din pacate, avem o veste mai putin buna pentru tine: culorile inchise, tonurile de fumuriu, in general, nu ti se potrivesc. Acestea nu vor face decat sa micsoreze si mai mult ochii. In aceeasi nota, fereste-te de mascara de culoare neagra, preferandu-l pe cel maro sau albastru.

| BUBULINA a răspuns:

La varsta ta eu zic sa stai cu*minte

| AdaIoana18 a răspuns:

Cu dermatograf si cu rimel asa ochii tai vor parea mai mari. Pupici!

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Date cu negru si sus si jos succes

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cred ca ai ochii destul de mari dar daca totusi iti doresti sa ii evidentiiezi mai mult fa-ti kodite sus si foloseste mascara dar nu te da cu dermatograf inauntru