| anonim_4396 a întrebat:

Cum sa ma machiez sa para ochii mai mici?

Răspuns Câştigător
pupimik
| pupimik a răspuns:

Folosesti tus si creion dermatograf. Fard negru sau gri inchis si gata.ai ochii mici.

4 răspunsuri:
mlm
| mlm a răspuns:

Buna, deci poti incepe prin a folosi ori un tus de culoare neagra, dar atentie linia trasata sa fie foarte subtire, nu incarca pleoapa, sau un creion dermatograf si inca ceva alege farduri de culori cit mai inchise, acest lucru duce la micsorarea ochiului.Ptr buze este obtionala folosirea conturului de buze, asta depinde de tine daca vei vrea sa folosesti contur sau nu, buzele le poti da cu un gloss de culoare bej sau o culoare cit mai deschisa.Succes.

doiny
| doiny a răspuns:

Te fardezi cu o nuanta inchisa pe toata suprafata pleoapei mobile. daca pleoapa inferioara este si ea proeminenta, se va machia cu acelasi fard inchis. conturul se va estompa cu un betisor cosmetic. fardul trebuie sa fie mat, cel sidefat iti va mari foarte mult ochiul. creionarea se poate face numai la unghiul extern al ochiului. rimelul, de preferinta maro, se aplica pe toata lungimea genelor.

| alexutza_6507 a răspuns:

Poti folosi farduri inchise la culoare si/sau un creion dermatograf negru.Insa daca ai ochii cu adevarat mari mai bine nu folosi negru fiindca iti va face ochii sa para holbati si incercanati. Du-te mai bine la un make-up artist care te va sfatui cel mai bine ce culori sa folosesti si cum sa le folosesti. Eventual iti va recomanda si niste produse ca sa iti poti face machiajul cand vrei.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ochii mari sint frumosi.