| andra_2717 a întrebat:

Cum sa ma machiez si sa ma aranjez(la par)in clasa a 8-a? am par lung si ochii verzi:d funditalove struck

Răspuns Câştigător
| LoadedGun a răspuns:

Pai la ochi incearca un negru sau un mov prinde bine pe verdebatting eyelashes stiu pentru ca si eu am ochii verzi smug oricum culori inchise big grin daca nu vrei prea inchis foloseste un rimel si un dermatograf

Parul... poti sa il faci in n feluri: coc simplu, coc compus,coada de cal, coditza intr-o parte, 2 cozi, il lasi liber si iti faci bretonul intr-o parte,carare in zig-zag, breton intr-o parte si o coada impletita,coada de cal si o suvita impletita,liber cu suvite impletite, iei o suvita de par din partea stanga si o pui in partea dreapta dar fara piaptan cu mana ( arata sexy ), iti prinzi parul cu o clama mare in spate si lasi 2 suvite in fata, sau o coada de cal cu suvite in fata, iti faci o coada de cal iei o suvita de par din spate si o rasucesti in jurul cozii ( e mai eleganta putin da merge...sau poti sa tepzi coada si sa il prinzi putin mai ciufulit ca si cum l-ai prins in graba )

Oricum eu am dat cateva idei te poti folosi si de vedete unele chiar au stilwinking

Sper ca te-am ajutat :*

4 răspunsuri:
| dedfgv a răspuns:

Nu am cum sa-ti dau poze ca are ceva google-ul dar la scoala sa fie cat mai natural si lejer
par:intr-o coada simpla in 2, impletit spic,lasta liber prins cu tot felun de clame,facut cu ondulatorul/bigudiuri, etc
machiaj:acoperi inperfectiunile daca le ai cu un corector si un fond de ten daca ai tenul gras poti folosi o pudra
un drematograf si un rimel ca sa ai o privire ma patrunzatoare
fard de pleoape nu cred ca ar avea sens decat la petreceri
si un gloss sau un balsam de buze(transparent, roz sau piersica)

| GabrielaSandica a răspuns:

Machiajul tau trebuie sa fie in ton cu evenimentul, ocazie, etc. Coafura ta la fel trebuie sa tii cont unde te duci si ce faci acolo.
Daca te referi la viata de zi cu zi. Iti recomand un stil casual, cu un machiaj natural in care sa ti pui in evidenta trasaturile frumoase (nu tencuiala laughing ) si la par se poarta foarte mult, buclele naturale, cocurile, coada de cal :d

| Cat_3006 a răspuns:

Poti sa te machiezi cam asa : http://www.google.com/......tp?/imgres
eu tot am ochi verzi si sta ft bine

inca un model:http://www.google.com/......tp?/imgres
Negrul sta ft frumos la ochii verzi.le scoate in evidenta frumusetea

Parul poti sa ti-l aranjezi cam asa :http://www.google.com/......tp?/imgres

http://www.google.com/......tp?/imgres

sau asa :http://www.google.com/......tp?/imgres

Sper ca te-am ajutat :*:* Funda?