| ChrisAK47 a întrebat:

Cum sa-mi albesc dintii?

Răspuns Câştigător
| Carla22 a răspuns:

Orice proces de albire a dinților duce în timp la subțierea smalțului. Te sfătuiesc să nu faci ceva ce vei regreta.
Odată ce se subțiază smalțul apare sensibilitatea dentară și crede-mă, nu e deloc plăcută

9 răspunsuri:
| Catalina990099 a răspuns:

Amesteca pasta de dinti cu bicarbonat de sodiu. Aplica pe dinti apoi inveleste-i in folie de aluminiu. Stai asa 10 min apoi clateste. Spala-te pe dinti cel putin de 2 ori pe zi. Evita cafeaua, țigările.

| ChrisAK47 explică:

Nu imi cumpar periuta electrica...este prea scumpa, 200 lei, atat am vazut eu cel putin

| Yaro_Kovalchuk_2001 a răspuns:

Te duci la dentist si el are un aparat special de albire

| ChrisAK47 explică (pentru Yaro_Kovalchuk_2001):

As prefera ceva ce nu implica nici un cost

| Yaro_Kovalchuk_2001 a răspuns (pentru ChrisAK47):

1. linguriţă bicarbonat de sodiu
2.Apă sau suc de lămâie pentru a forma o pastă
3.Periuţă de dinţi

Amestecă bicarbonatul cu sucul de lămâie (sau apă) pentru a forma o pastă. Şterge-ţi dinţii cu un prosop de hârtie. Lasă pasta să acţioneze timp de 1 minut şi apoi clăteşte.

Amestecă bicarbonatul cu sucul de lămâie (sau apă) pentru a forma o pastă. Şterge-ţi dinţii cu un prosop de hârtie. Lasă pasta să acţioneze timp de 1 minut şi apoi clăteşte

| ChrisAK47 explică (pentru ChrisAK47):

Implice***

| ChrisAK47 explică (pentru Yaro_Kovalchuk_2001):

Nu nu nu, lamaia are acid! Distruge smaltul din cate am citit!

| Mona001 a răspuns:

Buna, nu credeam ca este asa simplu sa imi albesc dintii intr-un mod atat de natural! Eu sunt foarte multumita de acest produs.
Amestec proprietar de 4 plante și minerale
-Inulina susține bacteriile bune
-Acidul malic din căpșuni ajută la menținerea albului dinților
-Fosfatul tricalcic susține sănătatea dinților
-Menta este un antiinflamator natura
Merita sa intri aici-https://b9222ay7e33r9kbo2kf-sjx62f.hop.clickbank.net. O sa fii placut surprins!