| victoas a întrebat:

Cum sa-mi aranjez parul daca este cret? Tinand cont de frizura, lungime, ingrijire? dau funda PS": Sunt baiat daca nu v-ati dat seama!

3 răspunsuri:
| Babbe a răspuns:

• Parul cret trebuit tuns intotdeauna in scari
• Daca se razvrateste, aplica fixativ in palme si apoi imblanzeste firele rebele
• Foloseste produse speciale si profesioniste dedicate tipului tau de par
• Nu incerca sa te lupti cu parul si sa-i schimbi textura. Impaca-te cu ideea ca e cret si coafeaza-l astfel incat sa scoti in evidenta starea lui naturala, nu sa o ascunzi.

Rasucit
Pentru: par lung sau mediu
Ai nevoie de: agrafe, ace de par
1. Prinde o suvita de 3 cm de par din breton, exact pe centrul liniei parului cu fruntea. Rasuceste-o putin in sensul acelor de ceas si du-o spre crestetul capului.
2. Prinde suvita cu un ac de par. Ai grija ca suvita sa vina intre picioarele acului de par. Impinge acul spre scalp, apoi rasuceste-l usor spre interiorul parului, astfel incat sa fie acoperit de suvita.
3. Repeta pasii 1 si 2 si pentru celelalte doua suvite din partile laterale ale suvitei centrale. Cand duci aceste suvite spre crestet, indreapta-le usor spre exterior.
4. Poti adauga diferite agrafe accesorizate cu simboluri vegetale
Sper ca te-am ajutat, mult noroc.

| Babbe a răspuns:

Si "larisa " a facut aceeas greseala ca mine :-s, tsia dat de fete =), E baiatttt =). :s imi pare rau inca o data blushing