| melia a întrebat:

Cum sa-mi fac bucle care sa stea? Am parul foarte drept si nu stiu daca am vreo sansa...

9 răspunsuri:
lolita
| lolita a răspuns:

Cant ti le pui pe bigudiuri iti pui spuma de par dupa ce scoti igudiurile dai cu fixativ din belsug si o sa-ti stea.

| anida a răspuns:

Dupa ce speli parul, aplici o spuma cu fixare puternica, apoi iti pui bigudiurile, stai vreo 3 ore (poti sa stai si mai mult)cu ele pana se usuca parul apoi desfaci fiecare suvita, fara sa piepteni, doar aranjezi parul cu degetele, dupa care pulverizezi fixativ. Poti sa iti mai faci bucle in felul urmator:iti uzi parul si il dai cu spuma imparti parul in mai multe parti(in 4)dupa care iei cate o suvita si o rasucesti pe degete ca pe un melcisor dupa ce l-ai rasucit il prinzi cu o agrafa(stai cu el cateva ore bune si desfaci o suvita daca sta bine le dai drumul la toate, oricum daca incerci fa treaba asta intr-o zi cand esti libera sa vezi daca iti iese, eu asa imi fac bucle)mai poti apela la moate sau la odulator.

| sigmanet a răspuns:

Mergi la un coafor. Sunt persoane specializate in asa ceva. Cred ca ai o sansa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Doar daca mergi la salon sa-ti faci parul cret, numai asa sta.si eu sunt la fel ca tine pa

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Foloseste spuma de par sau scurteaza-l!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu sunt la fal ca tine nu stiu ced sa fac al meu e lun si drept dar nu imi sta nici o data buclele pentru ca e foarte lung si selasa buclele

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Multumesc pentru tot!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sti ce am auzit eu la televizor spunea un desingher de par profesioniost ca mama lui se da cu bere pe par ca sa ii stea parul cu bulcle si chiar mere treaba asta am sa o incerc si eu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Gresit al toti gresit sunt coafeza de vedete de mult timp si m-am confruntat cu multe dificele ba parul prea drept ba asa ba asa dar exista o metoda si nu-ti trebuie decat agrafe de par si spuma! uite cam asa
mai intai te speli pe cap chiar daca ai facut aseara baie te dai cu spuma, il usuci cu piepten stil agrafa adica rotund, si rasucestel pe deget ca si cum ai vrea sa te joci cu el, si il lasi cateva ore si gata asta a fost fara placa fara nimic si eu am parul drept strula