| Sashavalentine a întrebat:

Cum sa-mi hidratez parul si sa scap de parul uscat? Ce sampoane sau balsame imi recomandati?

Răspuns Câştigător
| xAliya a răspuns:

Pentru hidratarea intensa a scalpului si parului iti recomand ulei de cocos sau ulei de migdale fie de avocado aceste uleiuri penetreaza firul de par si il hidrateaza dandu-i si luciu. Uleiurile se folosesc macar odata pe saptamana fie individual fie combinate, incalzite la bain marie ci nu in cuptorul cu microunde aplicate pe scalp masand usor apoi pe lungime insistand la varfuri.Sampon iti recomand Elseve sau Dove fie cele de la Wella.Balsam unul destul de hidratant este cel de la Gliss are un amabalaj galben si contine 7 uleiuri sau de la elseve Total repair 5.De asemenea atentia la alimentatia un par care nu isi pot lua vitaminele necesare din interior nu este un par sanatos.

8 răspunsuri:
| NopeCheers a răspuns:

Incearca un Nivea, un schauma dau rezultate uimitoare din cate pot sa zic eu sau cauta o farmacie care iti poate recomanda ceva

| SayuriKeyko a răspuns:

Incearca un sampon sau o masca cu ulei de argan, e foarte hidratant.

| Ana90088 a răspuns:

Poti folosi o masca de par de la kallos cu keratina, si un ulei de par din aceeasi gamawinking

| mona a răspuns:

Iti recomand samponul si balsamul Dove

| Tania79 a răspuns:

Http://ladys.ro/create_account.php?affId=MTWnIUn1
Aici gasesti sampon si masca pentru par Herbal Time pe baza de plante, sunt foarte bune.
http://cosmeticeladys.info
http://ofertacosmetice.info

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Foloseste unt de shea happy.
Eu sunt multumita de samponul pentru reflexe blonde de la yves rocher este foarte bland in ideea ca samponul asta mi-a pastrat markerul in par (?! ) si un sampon din magazin la prima sampoanare a scos tot.

Cat despre balsam mie imi place cel de la garnier cu argan si unt de shea pentru ca nu mai arata varfurile despicate, ii da stralucire si il descurca repede.

Pentru hidratare folosesc unul de la l'oreal pentru reparare.

Si pe par uscat sau ud aplic un spray leave-in de la gliss cu 7 uleiuri si keratina lichida.

| IuseinLavinia a răspuns:

Fa-ti o masca din galbenus cu otet si miere! happy Tinel peste noapte si o sa ia rezultate miraculoase!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Maseaza o jumatate de iaurt gras in parul umed si lasa-l sa actioneze pentru 20 de minute, dupa care clateste. Tratamentul poate sa fie aplicat o data pe saptamana.
Te pup!