| Farcas a întrebat:

Cum sa-mi mai prind parul la scoala? L-am lasat pe spate, l-am intins, in coada, l-am impletit, l-am incretit, dar parca m-am saturat tot de aceleasi. Ceva idei? mersi. p. s. n-am parul foarte mare, e mediu happy

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna Tuturor,

Stiam ca femeile sunt rele dar... uitasem ca sunt chiar asa ignorante uneori?!?
Timea raspunsul meu este: uita-te prin filme la aspectul asta. In friends erau niste coafuri dragute. Cumpara clestisori sau diferite agrafe si lasa imaginatia sa faca minuni. Te apreciez pentru dorinta de schimbare si interesul pentru a nu fi monotona (cum sunt foarte multe femei)

43 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Prinde-ti parul sus apoi impleteste-l strans, apoi legati-l la capat in asa fel sa nu se despleteasca. Da-l cu fixativ la varfuri, va sta ondulat cand il vei desprinde. SUCCES!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna, sunt Diana.

Pana iti mai creste lasa-l pe spate, cand creste iti prinzi o codita la spate si dupa aia il prinzi cu o clama.

Alte răspunsuri
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Timea draga si eu am avut aceeasi problema. Mergeam la scoala cu parul numai in coada si eram foarte urata. Apoi la un moment dat am zis ca vreau sa am schimb si eu am parul lung dar m-am tuns in scari. Imi sta minunat si acum ca mi l-am tuns in scari mi-l las pe spate. Este de admirat.Sau daca vrei iti mai zic eu cateva modele. Prinde-ti doua codite joase sau numai o coada intr-o parte joasa. Sau da-ti tot parul peste cap si lasa-ti bretul intr-o parte daca ai, daca nu, prinde-ti-l tot sus.Va sta super. Onduleaza-l este foarte frumos si te schimba foarte mult.Ma bucur ca ti-am fost de folos:*:*Succes.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fa-ti-l palmier. Si eu am parul mediu si mi l-am facut palmier si este grozav sau fa-ti o codita. Fa-ti doua codite depinde si cum iti place tie.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Astea imi plac mie http://www.youtube.com/watch?v=h8N3s7O8l6k

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai tongue nu stiu fa-l si tu jumate lasat pe spate, jumate prins intr-o coada. Sau prinde-l intr-o coada in crestetul capului si dupa iti lasi bretonul pe spate (spre coada adica)si pui o cordeluta. Iti va sta super. Mie una imi sta de minune.Sau prinde-l intr-o coada, lasa-ti 2 suvite in fata si o cordeluta in cap sau, intins cu o coreluta, sau o agrafa intr-o parte iti spun, iti vin multe idei daca esti in fata oglinziitongue:X Sper sa iti fiu de ajutor.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai eu nu stiu ce sa zic, eu tot timpul mi-l prind in coada pentru ca am parul mare.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fa-ti un palmier! Adica ia-ti tot parul si urca-l in varful capului, prinde-l, strange-l si aseaza-l astfel incat sa para ca un palmier.P.S. ( si eu am parul mediu si asa mi-l fac mereu). Ia-ti o clama GLAMOURETTES, se poate gasi in magazine (am luat-o cu 6 lei) si are si multe modele nu ca alea originale!

| TaNaNaNaNa a răspuns:

Mai...Nu ai primit raspunsuri prea folositoare. Uite cateva idei:
1) Prinde-ti parul in mana, suceste-l de cateva ori si urca-l sus dar lasa si putin nerasucit, apoi il prinzi cu o clama sau un glamuret.Si eu mi-l mai faca asa, mai ales acum pentru ca e vara si pe caldura mori de cald cu el desfacut.
2) Prinde-ti parul in coada de cal si ciufuleste-l putin, sa stea mai frumos si daca vrei mai prinde-l o data cu un buretel, de la mijloc. E interesant.
3)Poti sa iti prinzi parul sus cu un clestisor, si pe urma restul in coada.
4) Ia-ti parul de sus, imparte-l in trei, impleteste-l, dupa aceea il iei si pe cel de jos, il imparti in trei si il unesti pe cel de sus cu cel de jos, continuand sa il impletesti, sau daca vrei il prinzi cu un buretel pe cel de jos unit cu cel de sus impletit. Daca nu poti singura, pui pe altcineva sa ti-l faca. Sper ca ai inteles cum.
5) Prinde-l intr-un coc simplu, daca vrei.
6) Prinde-ti o codita intr-o parte, se poarta, sau doua.
7) Doua codite impletite.
8) Daca ai breton, poti sa iti faci o coada in varful capului, iar bretonul il dai intr-o parte, pe langa fata. E super.
9) Prinde-l in coada, iar dupa aceea sus, prinde-ti multi clestisori la fel, ca un fel de coronita. Ceva de genul:
http://www.google.ro/......tp?/imgres
Mie imi place mult.
10) Ia 2 suvite din fata si impleteste-le, dar sa fie subtiri, apoi le prinzi la spate cu un clestisor.
Sunt multe feluri in care poti sa iti faci parul. Studiaza-te in oglinda si vezi si tu cum iti sta mai bine.Mie imi place cum imi sta cu el impletit. Pupici!

| pisi dy a răspuns:

Doamne, ce probleme are lumea! Rade-te!

| Kasandra_7363 a răspuns:

Eu cred ca cel mai bine ar fi sa il tunzi intr-un mod aparte

| wanna_7811 a răspuns:

Prinde-ti-l in spate intr-un coc neglijent alaturi de un breton pe o partewinking

Alte răspunsuri