| Alis57 a întrebat:

Cum sa-mi albesc dintii acasa?

10 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Nu se poate

| Ramo024 a răspuns:

Daca ai vrut sa spui "albesc" dintii, atunci poti incerca cu bicarbonat de sodiu alimentar.

| tusha a răspuns:

Bicarbonat de sodiu
Carbune activ

| anonimg a răspuns:

Nu incerca acasa. Nu te costa nimic sa intrebi un medic stomatolog ce preturi sunt pentru albire.
Dar mai mult decat albirea, este sanatatea dintilor. Pentru ca atunci cand albesti dintii, cu adevarat ii slabesti, ii sensibilizezi si te vor durea la alimente reci si fierbinti. La medic este totusi mai bine, pentru ca au cunostinte si metode mai bune decat cele de acasa. Si daca ii albesti, nu-i face totusi prea albi, pentru ca prea mult alb inseamna o slabire si mai mare a dintilor.

| Iote a răspuns:

De ce ai vrea sa-ti slabesti dintii?

| Alis57 explică (pentru Iote):

Albesc sorry

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu poti acasa, doar la dentist iti poti slefui/slabi dintii. Valabil si pentru albire.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sparge nuci cu ele.

| b3LLa001 a răspuns:

Cu bicarbonat. Îți faci niște fâșii din staniol care sa ti îmbrace dinții, amesteci bicarbonatul cu pasta de dinți, pui amestecul in staniol si dupa le pui pe dinți peste noapte.