| anonim_4396 a întrebat:

Cum sa scap de cosuri? Urgent!
Funda!

Răspuns Câştigător
| wolfer18 a răspuns:

Zineryt.Este extraordinar, miraculos chiar, dar efectele complete se vad in 3 luni(in cazurile grave). Daca vrei ceva care sa te scape de ele asa "urgent", singura solutie e fondul de ten.Inca n-au aparut asemnea minuni...Cu rabdare trec toate.Bafta

14 răspunsuri:
| ana_5516 a răspuns:

Eu am scapat de cosuri cu crema bioderma. se gaseste in farmacii

| Abcfunny a răspuns:

Clarisil.

| Princessee a răspuns:

Cu clearsil happy de la farmacie

| Dena01 a răspuns:

Tratament facial la cosmetica, chiar daca nu te scapa pentru totdeauana, ci doar pentru o perioada de timp, caci daca esti in perioada pubertatii, asta este, reapar vrei nu vrei.
Ai grija la ce mananci, pentru ca si asta provoaca inmultirea cosurilor.
Incearca Zineryt, cum au mai recomandat si alti useri. Eu il folosesc de foarte multa vreme.Tot ce trebuie sa faci e sa il aplici seara inainte de culcare pe zonele cu probleme si sa astepti rezultatultongue Eu zic ca trec si peste noapte, le usuca foarte bine, dar banuiesc ca depinde si de caz, de ten.
Pe langa Zynerit seara-poti si in timpul zilei, nu e problema, doar nu se vede, dar e recomadat seara inainte de culcare-, fa-ti tot felul de masti astringente, care strang tenul si care usuca cosurile si elimina, pe cat posibil, punctele negre. Poti cauta si pe net retete facute in casa sau la farmacie, dar cea mai buna masca pe care am folosit-o eu si care imi place cum 'lucreaza' e de la Yves Rocher, pe baza de argila, parca thinking O recomand cu toata caldura.
Dar, totusi, eu iti recomand sa mergi la cosmetica sa ceri sfatul unui profesionist sau chiar la dermatolog, inainte sa iei sfatul 'medical'al oricaruia dintre noi.

Succes! tongue

| catthshshshs a răspuns:

De preferat ar fi sa iti faci o programare la dermatolog.
Si eu am avut aceeasi problema acum cativa ani si era destul de rau pentru mine. Mi-a prescris Eritroacnol, costa pana in 10 lei si mie mi-a facut mult bine.

| chemicalX a răspuns:

Chiar daca incerci toate cremele, tot nu scapi.
deci, favorabil ar fi sa mergi la cosmetica. daca nu preferi, ar megre si Zinerit. alta optiune.demanchiant si o solutie pentru cosuri sau iei o cana sau ceva mai mic mic, oui miere si lamaie amesteci acolo iti pui pe fata si lasi 5-10 minute. cat doresti si dupa aia te speli pe fata cu apa calda.

te rog, funda?

kongeriket
| kongeriket a răspuns:

Le storciwinking!

| Andre13 a răspuns:

Eu sincer am auzit ca in fiecare zi daca te speli cu apa si sapun bine bine pe fata se vor reduce cosurile...chiar se vor eliminabatting eyelashes

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Mergi la farmacie si cumperi crema anto cosuri daca ai pucte negre cind te speli te freci cu faina de malai

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pasta de dinti happy
o aplici inainte sa te culci si dormi asa
dimineata te speli cu apa calduta

usuca cosurile imediatwinking

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Crede-ma ca si eu am avut cosri ani de zile si am fost in tm aproape la toti deratologii si degeaba, doar creme care nu faceau nimic si antibiotice cat cuprinde care la fel nu dadeau niciun rezultat, apoi am gasit o cosmeticiana f buna care s-a ingrozit de ce a vazut pe fata mea...cremele de la deratologi nu au facut decat sa-mi adune puriul sub piele... abia s-a chinuit sa-mi scoata si asta a facut-o timp de cateva luni! Acum fata mea arata f bine, nu am urme iar despre cosuri nici nu mai stiu cum arata!

| RadXx a răspuns:

Cauta la magazine crema de cosuri da trebuie sa fii major.deci ancearca sa antrebi ori unde ancearca si ai sa vezi ca va merge an aporximativ catva ore

| D3lcious a răspuns:

Eu am fost la dermatolog la Nocivin in Constanta acum 5 zile. Mi-a zis asa: Dimineata - Sapun cu sulf Harrogate si stau 3 min cu el pe fata dupa ce te speli de sapun dai cu apa termala Avene si la sfarsit cu Zineryt.
Seara-Sapun cu sulf si cu apa termala si Skinoren.
In 5 zile au incept sa imi treaca majoritatea mai am vreo 10-11 asa:X
Funda?

| Bunny_7893 a răspuns:

Ungete cu ulei de arbore de ceai.