| cristina_5392 a întrebat:

Cum sa scap de cosuri urgent!

Răspuns Câştigător
| SheCanFlyy a răspuns:

Deci eu am incercat o gramada de tratamente, care au costat milioane, si nu am vazut nici'un efect.
uite modalitati care 100% frunctioneaza
1. Spala-te cu spuma de ras pentru barbati, in fiecare dimineata deoarece elimina surplusul de grasima.
2. Da-te seara pe fata, cu mibazon, de la farmacia veterinara.Nu rade, are efecte (multe femei au rezolvat problema acneei cu asta)
3. Da-te cu ulei de ricin, il gasesti la plafar, cu 5 lei.
4. Timp de 3 zile, mananca cate 4 5 mere verzi pe zi.Marul are efect detoxifiant, si elimina toxinele din corp, adica elimina acneea.
5. Daca acneea ta este pe cale hormonala, nu te speria, si ia-ti anticoncepitonale, care vor potoli hormonii.
6.Pe parcusul tratamentului, nu folosii fond de ten.Foloseste baton corector, care il gasesti la plafar, de la Gerovital.
7. Exfoliaza-ti piele o data pe saptammana, cu dusuri fierbinti timp de 5 min pe fata, apoi schimbi cu dus rece pe care il tii 1 minut, sau cat rezisti.
Aceste modalitati au efecte mari, si sunt cele mai bune contra acneei.Nu da banii pe tratamente costisitoare, care nu au efect
Eu te pup, fi cea mai frumoasa :*

8 răspunsuri:
| Alexa_8596 a răspuns:

Numai cu ajutorul doctorului dermatolog. In primul rand Dr iti va prescrie un antibiotic intern si Metronidazol, un complex de Vit B, Vit A, un sapun cu sulf cu care sa te speli dimineata si seara pe locurile afectate de acnee(se face o spuma cu apa si sapun si acea spuma se intinde pe locurile afectate. Se lasa sa se usuce si apoi se clateste cu apa calduta )Acest sapun ar putea usca si intinde pielea acolo unde a fost pus. Dupa acest sapun se da cu o lotiune pe baza de tinctura de iod si alcool si antibiotic pe care tot Dr Dermatologic o poate prescrie catre o farmacie cu laborator si apoi se da cu un unguent pe care tot Dr Dermatolog ar trebui ca sa o prepare. Asta seara. Dimineatsa se spala tenul iar cu sapun cu sulf, se da cu lotiune si apoi cu un alt unguent pe baza de vitamina A. Cu tratamentele de la Dermatolog ar trebui ca afectiunea acneica sa treaca in vreo 3 luni de zile si nu inmediat. Pe perioada tratamentului se evita substantele chimice pe ten gen pudra sau fondul de ten, se evita a se sta la soare si solar, se evita saloanele de cosmetica.

love struck Fundita love struck?

| dya_4589 a răspuns:

Pai si eu am incercat o gramada, pana am ajuns la solutie! La mine a mers:
1. Fa-ti o masca cu argila timp de o saptamana, apoi repeti de 2 ori pe saptamana. Eu folosesc argila aslavital o jumatate de pliculet amestecata cu apa minerala, gasesti mai multe detalii in cutie.
2. Spala-te pe fata de 2 ori pe zi cu sapun cu sulf, il gasesti la farmacie si e pana in 10 RON.
3. De 2 ori pe zi da-ti cu crema Sebo regaltoare de la Gerovital plant.
4. Nu folosi fond de ten, daca vrei sa ascunzi cosurile foloseste batonul corector din gama stop acnee de la gerovital plant.
5. Bea multe lichide si consuma multe fructe.
6. Du-te si la un medic ginecolog, poate problema este hormonala si iti va prescrie niste anticonceptionale (eu iau si d-astea).
7. Daca nu merge asa, nu dispera, fiecare are un ten diferit, eu am 20 de ani si ma cosuri de prin clasa a 8-a si abia anul trecut am reusit sa scap de cosuri.

| gabitza_6878 a răspuns:

Taie o felie de mar si pune-o pe cos

| Bii26 a răspuns:

Bună
Spală-te cu săpun după ce le strângi.Merge.Crede-mă. Dacă îţi mai rămân 2-3 coşuri care nu s-au dus, le acoperi cu fond de ten.
Pa, pa

| Mirii (:. a răspuns:

Da-te cu Zineryt de doua ori pe zi.In cateva zile ai scpat de ele.Gasesti la farmacie.

| Thatsnotmyname a răspuns:

Da. sa te dai cu Zineryt e ok, il gasesti la farmacie cu 30 si ceva de lei, un pret foarte accesibil... insa depinde de tenul fiecaruia

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Du-te la mare daca nu du-te si bronzeazate pe undeva dap sa nu iti dai cu ulei sau altceva la mine a functionat

| ~~Ingerasul Riri:D~~ a răspuns:

Du-te la medic si cere ceva pentru acnee, ii ceri sa-ti dea reteta