| Loovee a întrebat:

Cum sa scap de herpes?

Răspuns Câştigător
| gHelena a răspuns:

Iti recomand acest site: http://www.forum.divahair.ro/viewtopic.php?f=22&t=2926. Vei gasi aici atat solutii naturale cat si medicamentoase. Ai grija de tine.

7 răspunsuri:
| мιнαɛℓα36 a răspuns:

Aciclovir...la farmacie! E foarte bun, ai incredere!

| DeeaLove08 a răspuns:

Unguente:herpestop sau aciclovir

| 100SweetSmile4you a răspuns:

De herpes nu poti scapa niciodata.In schimb poti lua diferite masuri pentru ca el sa nu mai apara, cum ar fi:
-Straduieste-te sa iti mentii imunitatea la un nivel cat mai ridicat (pentru acest lucru, iti recomand sa iei un medicament pe baza de echinaceea, te va ajuta foarte mult).
-Incearca sa te expui cat mai putin la actiunea razelor soarelui, mai ales vara. Aplica o crema care sa te protejeze de razele UV inainte de a iesi afara.
Herpesul apare de cele mai multe ori din cauza stresului.Deaceea incearca sa fii cat mai bine dispusa si intr-o forma cat mai buna, sa fii fericita.
Acestea sunt doar metode de preventie, dar poate te vei intreba ce poti face daca herpesul deja este in faza de eruptie si nu mai exista cale de intoarcere. Ei bine, exista diferite unguente ce te-ar putea ajuta (acestea te pot ajuta mai mult sau mai putin, difera de la o persoana la alta efectul).
Cele mai "celebre" sunt Aciclovir si Zovirax.
Inca o metoda ar fi aceea de a da zona unde a erupt herpesul cu tinctura de iod, care il va usca. Te va ustura un pic, dar merita.

Succes! happy

| EMYLYAKOS_8257 a răspuns:

Exista niste plasturi special pentru asta. POti intreba la farmacie.

| magicianul19 a răspuns:

Sau usturoi

| Andrelutssa a răspuns:

Ai scapat dejalaughing

| SwEeTgYrL a răspuns:

Pune miere de albine pe el si o sa-ti treaca(o sa te usture putin).