| anonim_4396 a întrebat:

Cum sa scap de porii infundati si de punctele negre?

3 răspunsuri:
rroxi44
| rroxi44 a răspuns:

Poti sa incerci si acasa - dupa ce faci o baie de abur de vreo 45 minute..., sa incerci sa iti scoti punctele negre.
Cel mai bine este insa sa faci acest lucru la o cosmeticiana. In primul rand pentru ca tu nu poti sa vezi atat de bine si nici nu poti apasa atat de tare.
Daca mergi acolo vezi si cum se executa si ce anume mai face cosmeticiana ca sa nu se infecteze locul.
Mai poti sa iti aplici si masti de fata (pentru porii infundati).

| claudya a răspuns:

Incearca clerasil, sau produse asemanatoare Avon, Oriflame, Loreal, etc

| clys a răspuns:

Fa o baie de aburi apoi masca din pudra de argila