| anonim_4396 a întrebat:

Cum scap de punctele negre?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Stai la aburi cu ceai de musetel, cat poti suporta, apoi te speli cu apa calda si tarate sau apa calda cu malai (freci bine fata cu tarate sau malai), te clatesti bine pe fata apoi te dai cu o crema hidratanta.Rezultatul este vizibil imediat.

| (¯`·._)(rojin_roj) (¯`·._) a răspuns:

Sucul de la o lamaie il amesteci cu putin iaurt, dupa ce il amesteci bine dai pe fata dar ai grija sa nu dai si la ochii il lasi 15 minute dupa aceia te speli cu apa calduta, lamaia dezinfecteaza fata, iaurtul hraneste pielea si o hidrateaza, aceasta masca o poti aplica o data pe saptamana.si infuziile cu musetel sint foarte bune pentru puncte negre stai la aburi de musetel( fierbi apa si musetel si stai dup-aia cu capul acoperit de un prosop deasupra aburilor.ies f bine punctele negre.si in ca o reteta pentru puncte negre 3 linguri drojdie de bere granule plus apa de rose. se amesteca pana devine o pasta moale si se aplica pe fata timp de 30 min. se spala cu apa rece si dupa se aplica o crema tonifianta.

| freehugs a răspuns:

Zynerit!

| BiaJ a răspuns:

Cu faina de malaihappy
Sau cu zeama de la o portocala.happy
Eu asa fac

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Te spei pe fata cu tarate si apa,functioneaza,e foarte buna metoda!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Te spei pe fata cu tarate si apa, functioneaza, e foarte buna metoda!