| anonim_4396 a întrebat:

Cum sa te simți bine in pielea ta? Cum sa te simți frumos/frumoasă; atrăgător/atrăgătoare?

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Trebuie sa te iubesti pe tine in primul rand, si dimineata cand ai mecla aia de abia trezit din somn, si cand esti nervos/nervoasa, si in orice conditie.
Si sa nu-ti pese de ce spun altii despre tine, dar intr-un mod politicos, si daca nu le convine, pa, important e sa fii inconjurat/inconjurata de oameni pozitivi, nu de toti handicapatii. happy Ca daca ai prieteni invidiosi, si rai, si prosti, nu e bine.

| CartofioriPrajiti a răspuns:

Inca iti mai pui intrebari de genu?
Esti o persoana minunata si n-ar trebui sa te ingrijoreze asta (cel mai probabil raspuns dat de persoanele carora le e lene sau n au timp de tine, scurt si la obiect)
Draguto/Dragutule, singurul lucru care trebuie sa l faci e sa te iubesti asa cum esti si sa te ingrijesti.
Daca esti fata, fa ti masti faciale, relaxeaza-te, uita te in oglinda si analizeaza partile bune si rele (si da, toti avem parti rele) si ajusteaza le, nu cirurgical, nu dramatiza, nu fi cringe si obsedat/a cu faptul ca nu esti sufient de bun sau altele
Duh, suntem in 2019, nu se mai poarta increderea proasta de sine
Fii tu insuti si fii mandru/mandra de asta!