| roddy a întrebat:

Cum scap de cosuri? am multe cosuri pe fata si nu stiu cum sa scap de ele vreau remediuri naturale gen masti facute in casa! plizzzz

Răspuns Câştigător
| Katoky a răspuns:

Buna!
http://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=-CU0kIvMq8E#t=4s
Mie mi-a mers :)
Te pup!

14 răspunsuri:
| BRoxana a răspuns:

Depinde de la ten la ten dar daca vrei ceva natural nu pune zeama de lamaie,lasa urme si irita fata, cel putin eu asa am patit, nu lamaie nu usturoi pe cosuri mai ales pe cele pe care le-ai spart dar nu destul o sa te doara horror, ce folosesc eu de ceva saptamani e betadina /iod usuca cosurile foarte fain dar cel mai bun remediu pe care il stiu si care chiar merge daca o sa il incerci o sa vezi, spargi 2 aspirine adaugi putina apa o lingurita cat sa se dizolva si pasta aia o aplici pe cosuri deja de la a 2a aplicare cosul e uscat, cel putin la mine merge.mai explicit cauta pe youtube michelle phan aspirin mask sau ceva de genu(sunt pe telefon acum si nu mai stau sa caut link) ti-l pun maine daca nu il gasesti oricum super buna masca, eu nu am mai folosit-o de lene si prostie ca na nu mi-au mai iesit cosuri recent dar e buna si pentru ten asa pentru ca absoarbe sebumul, e cea mai buna metoda naturala pe care am folosit-o si intrece multe creme scumpe.:*

| BiuL a răspuns:

Te duci la dermatolog happy acneea poate avea multiple cauze.

| Dope a răspuns:

Cremă 'Cutaden'. De la farmacie. De două ori pe zi, dimineaţa şi seara. E mai bună. Rezultatele se văd după minim 2-3 zile. Succes!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună!
Aplica pe fata o masca cu miere o data sau de doua ori pe saptamana. Mierea de albine are proprietati antibacteriene, astfel incat este excelenta pentru dezinfectarea si vindecarea petelor rosii minore. In plus, mai are o mare calitate: actioneaza cu delicatete asupra pielii sensibile.
Te pup!

| soul2soull a răspuns:

Vei scapa in timp de ele si fetele si baietii se confrunta cu aceeasi problema la pubertate incearca aloe vera (PLANTA) tai o frunza pe toata latimea si lungimea ei si te ungi cu sucul ei pe toata fata (tratament naturist) sau daca ai pe cineva in AFARA cauta o alifie tip tub facuta numai din plante numita VEGEBOM

| xtembix a răspuns:

Eu iti recomand zeama de lamaie. Este foarte bune, iar rezultatele sunt vizibile de la prima aplicare.

| d3men7zel a răspuns:

Cel mai bine e sa mergi la dermatolog, dar poti aplica masca cu argila in fiecare seara si o sa iti mai dispara asa am facut si eu cand eram mic: D

| xDxDxDxDxD a răspuns:

Bea multa apa

| JustMeAndMyWorld a răspuns:

Asteapta si o sa treaca singure, multe creme sunt bune la uni, dar la alti deloc, plus ca daca vei scapa de ele cu astfel de creme, vor iesi altele mai tarziu, parerea mea...big grin Succes!

| patriiiii89 a răspuns:

Zeama de lamaie este foarte buna, dar si crema Cutaden. Bafta.

| AllePuffu a răspuns:

Tot mai bine ar fi sa te duci la plafar sa cumperi Aknesol sau Zineryt, eu am auzit ca sunt foarte bune, iar rezultatele se vad. Si eu am aceeasi problema ca si tine si folosesc de cateva saptamani Aknesol, iar cosurile incet-incet incep sa dispara. Oricum, doctorul mi-a spus ca toti adolescentii au problema asta, dar o sa ne dispara cosurile in jurul varstei de 17 ani. :*

| wqreqwfsaddwqa a răspuns:

Mibazon, eu folosesc asta de 3 luni si am un chip fata niciun cos.

| wannabeyourlover a răspuns:

Cea mai buna solutie sunt aburii de la ceaiul de musetel! Fierbi intr-un vas ceai d-asta, iei un prosop, ti-l pui pe cap si stai cu fata deasupra aprox. o jumatate de ora, astepatand ca aburii sa intre in piele si sa ti-o curete. Rezultat garantat!winking

| mihai04 a răspuns:

Si eu aveam aceeasi problema. daca esti la pubertate nu ai ce sa le faci. dar daca nu, incearca sa te speli cel putin de 3-4 ori pe zi pe fata si daca tot nu merge eu zic sa consulti un medic dermatolog. Bafta! big grin