| JunKfan a întrebat:

Cum scap de firele despicate? si cum ii ofer parului stralucirea, pe care o avea odata?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Indiferent ce vei folosi, de firele despicate nu poti scapa decat daca tai varfurile.In schimb, poti imbunatati aspectul parului(chiar si daca are fire despicate)si sa-i redai stralucirea naturala cu un singur tratament:uleiul de masline(de preferat) sau de ricin.Pentru asta,aplica uleiul pe toata lungimea parului si lasa-l sa actioneze in jur de o ora, dupa care spala-te cu sampon de doua ori(pentru a indeparta uleiul ramas)si clateste bine. Poti folosi si balsam, daca vrei.Fa lucrul acesta o data sau de doua ori pe saptamana.

4 răspunsuri:
| bianca9422 a răspuns:

De firele DEJA despicate nu scapi decat cu foarfeca

mergi la coafor si tunde-te cum iti place tie

dupa asigura-te ca nu iti vei mai despica varfurile

sunt atatea tratamente pentru asta
cel mai putin costisitor si care da si rezultate(fac asta de 2 ani) este uleiul de ricin,simplu,aplicat pe lungimea parului, pe varuri si masat in crestetul capului
tine-l in cap o noapte si spala-te dimineata

vei avea parul mai matasos, mai puternic si fara vf despicate

daca folosesti placa seteazo la o temp mai mica si foloseste protectie
iti recomand de la wella chiar daca e mai scumpa(55 ron) iti ajunge vreo 6-8 luni si chiar ajuta

succes happy

| Weeedha a răspuns:

Placenta - Kalos.>big grin

| Madutsa_5325 a răspuns:

Foloseste balsam separat si nu tine mult mana il el.