| LoveoIIoHim a întrebat:

Cum asi putea sa scap de celulita de pe fund?(adica nici nu stiu daca este celulita.sunt ca niste "sunculite"pe fund.foarte inestetice) va rog sa ma ajutati! fara ironieplz. Dau funda!big grin

Răspuns Câştigător
| Banannie a răspuns:

Sunt o groaza de fapte care duc la celulita. O alimentatie nesanatoasa ar fi unul dintre ele. Nu mai manca dulciuri si produse din carne. Cu cat reduci consumul de carne cu atat se va reduce si celulita. Cel putin eu asta am constatat cand am incercat asta. Dupa doua saptamana fara macar sa ating vreun produs ce continea carne, fie ea si fiarta sau pe gratar, stratul de celulita pe care il aveam pe picioare a disparut aproape complet. Bine ce-i drept nu era unul foarte mare cum sunt fetele alea carora li se observa cand merg in pantaloni scurti pe strada, dar pentru mine se observa si ma deranja foarte tare. Am descoperit nu de mult ca si masajul cu zat de cafea de doua ori pe saptamana ajuta foarte mult. Pe langa faptul ca reduce celulita iti face si pielea foarte fina. http://www.kudika.ro/comunitate/forum/view_topic/18522/.html ( eu fac ce scrie aici, dar fara folie de plastic si oricum merge). Si uleiul de masline este bun: mananca zilnic o salata in care adaugi o lingurita de ulei de masline. Incearca sa bei multa, multa apa si macar un pahar in care pui o feliuta de lamaie; este dovedit stiintific faptul ca femeile care beau apa plata cu lamaie au scapat mai repede de celulita decat cele care au urmat un tratament fara apa plata cu lamaie.
aaa si sa nu uitam de exercitiile fizice, mie imi place sa ma uit pe youtube ca sa nu fac mereu acelasi exercitiu ca altfel m-as plictisi
Bafta!

4 răspunsuri:
| danielcretu1980 a răspuns:

Masaj si mult masaj.
poate si ceva alergari zilnice.
nu e suficient sa cumperi relax&tone. trebuie si folosit, mult happy

| TangerineP a răspuns:

Celulita apare in rezultatul unei vieti sedentare si a unei alimentatii nesanatoase.
Consuma in cantitati reduse dulciuri, produse de patiserie si grasimi(prajelile in ulei) si practica un sport(de ex.inotul,alergarile) si ai sa vezi ca treptat va disparea tot))
succes

| Tzukushi a răspuns:

Hei

citeste aici despre crema mea anticelulitica

http://www.sfaturilemariei.com/......rsonala-2/

| NoName05291 a răspuns:

Cumpara relax&tone e foarte folositor