| ingeras18 a întrebat:

Buna am si eu o intrebare cum sa scap de sunculite si d burtica nu-i exagerat de mare dar ma deranjeaza nu pot sa port mai nimic k se si vede ma gandeam sa fac lipoliza cu ultraviolete voi ce imi recomandati? ast un raspuns

6 răspunsuri:
| raspunz a răspuns:

Salut.
E foarte simplu, corpul nostru e ca o masina. Daca tu alimentezi cu mai mult dacat consumi duci combustibil (grasime) in spate. Daca mananci mai putin decat arzi, atunci scade rezerva de combustibil. Prin urmare ai doua posibilitati, sa mananci mai putin (nu dieta, pur si simplu poritiile sa fie mai mici) fie consumi mai mult, adica mergi mai mult de 30 min pe jos zilnic, si macar de 3 ori pe saptamana faci ceva mai serios, alergi, faci o incalzire si incerci sa faci cateva abdomene, flotari, abdomene, genuflexiuni. Pe bicicleta sau prin alergat arzi calorii, in functie de durata efortului si gradul de dificultate dar conteaza cate calorii consumi tu de obicei.
ia-ti un cantar si cantareste-te zilnic dimineata in lenjerie intima, dupa ce ai fost la baie, inainte sa mananci. Daca pui pe tine inseamna ca ai facut ceva gresit, daca scazi inseamna ca e bine. Pune-ti o tinta decenta de 1 kg pe saptamana, cam 3 kg pe luna, altfel e riscant, poti sa slabesti 5 kg foarte repede dar sa le pui la loc dupa ce incetezi cu regimul asta de viata.
In concluzie un stil de viata sanatos nu strica nimanui. Ai grija ce mananci, mai multe fructe si legumea, ceva lactate, oua, carne, mai putine dulciuri si fa cat mai multa miscare.
Era sa uit, e important sa mananci putin dar sa ai mesele principale ale zilei. Daca sari peste una dintre ele data viitoare cand mananci vei manca mai mult si nu rezolvi nimic. Nu e bine nici sa te infometezi pentru ca iti scade metabolismul si nu mai arzi caloriile si celulele grase devin infometate, cand mananci totul se depune. Trebuie moderatie, o alimentatie sanatoasa, naturala.
Metodele chirurgicale/cosmetice sunt o solutie de ultima scapare, cand chiar ai incercat altceva si nu a mers, solutii pentru oameni fara vointa.

Răspuns utilizator avertizat
| NeimaginabilA a răspuns:

Alergarea, cel mai rapid mod

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sport intensiv, pe paine, dimineata, pranz si seara.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salut. uite cum am facut eu. aveam 107 kg, iar acum am in jur de 78 de kg. am renuntat la mancaruri prajite in ulei, nu am mai mancat dulciuri din market, nu am mai baut sucuri acidulate, nici fara acid, am mancat carne de pasare dar fripta si fiarta, ca fructe am mancat banane, si am mai facut si sport. daca tii cura asta ai grija si ce fructe mananci ca sa nu iti provoace aciditate la stomac. spor la treaba. daca ai si alte nelamuriri astept raspuns.

| relly1 a răspuns:

Ia id meu si te voi ajuta: asta_mika_rasfatata@yahoo.com