| InGeRaS2011 a întrebat:

Cum scot petele de smoala de pe pantalonii de bumbac? Sunt mai veci si doar la suprafata, dar nu ies. Voi ati avut? Cum le-ati scos? Help!

4 răspunsuri:
| mona a răspuns:

De tot nu se mai scoate, vor ramane urme, incearca cu fierul de calcat si hartie

| Supps a răspuns:

Cu fierul de calcat, pui ziar sub pantaloni si dai cu fierul de calcat. Smoala este bitum, cauciuc, nu iese la spalat, trebuie topit. Daca pata e pe cracul pantalonului, va trebui sa bagi un stra mai gros de ziare sa ai grija sa nu patezi partea cealalta a cracului si de asemenea ai grija sa nu-i arzi.

| hYndus a răspuns:

Salut, pui o batista peste pata respectiva si dupa aceea pui fierul de calcat incins iar batista va absorbi smoala.Nu am incercat nicidata cu smoala dar presupun ca este aceeasi chestie ca ceara de la lumanari. Sper ca te-am ajutat.