| AndreeaRullz a întrebat:

Cum se aplica creionul de ochi pe pleapa superioara? Sunt un dezastru la asa ceva.

Răspuns Câştigător
| LCD a răspuns:

Inchizi ochiul, si te ajuti si cu degetele de la cealalta mana.
ai grija la varful creionului, daca e prea ascutit, nu o sa iasa tocmai ok. o sa trebuiasca sa tot retusezi. fa-i o parte neteda. daca intelegi ce spun, si cu partea respectiva traseaza o linie pentru inceput subtire (sa vezi cum iti sta) iar la coltul exterior al ochiului, incearca sa o faci mai groasa (nu neaparat cu codita de aia)
intelegi?;)) sper sa-ti fi fost de ajutor, macar incearca :D

http://www.beautyface.ro/......ntai_.html

4 răspunsuri:
| Crs a răspuns:

Eu fac in rumatorul fel : trasez o linie cum o fi la nimereala dupa care cu betisoare de ureche "modelez" linia astfel incat sa fie dreapta si perfecta. Daca vrei si codita trasezi linia mai lunga si apoi cu betisorul de ureche modelezi cum vrei tu. asa e mai simplu daca nu poti din prima sa tragi o linie dreapta si frumoasa.
daca nu vrei codita. si vrei o simpla linie. trasezi la fel cum ti-am zis, mai subtirica apoi cu o pensula de make up incerci sa intinzi un pic creionul, sa-l "amesteci" daca intelegi ce vreau sa spun thinking si da impresia ca esti data cu fard, si iti da impresia de un look mai natural.

| Girl1234566547 a răspuns:

La fel sunt si eu...laughing nu prea pot sa ma descurc cu astea.hmm...uof saracele de noi. sper sa gasesti raspuns la intrebarea ta!tonguehappy

| anonymuss a răspuns:

Simplu! Desfaci capacul de la creion si apliciwinking bafta