| dayana007 a întrebat:

Fetelor voi cum va ascutiti creionul de ochi?

Răspuns Câştigător
| Miza a răspuns:

Buna! Eu nu recomand la nimeni sa il ascuta cu ascutitoarea in primul rand pentru ca nu este igienic. Ascutim tot felul de creoane sau mai stiu eu ce alte minuni apoi ascutim si creionul de ochi si ne dam in zona ochiilor. nu e bine :) Asa ca eu iti recomand sa iti iei un creion de ochi care are in capac ascutitoare. din acela am eu si este foarte bun :D Uite din asta : http://www.stylezbeauty.com/index.php?productID=1430, http://www.google.ro/......tp?/imgres Probabil se gaseste si in cataloagele de la AVON sau altele. Dar eu l'am confectionat dintr'un magazin simplu. Acolo am dat 5 lei parca pe el. Stiu ca nu este bine sa'l iei din magazine simple, ci mai bine comanzi, dar daca l'am avut in fata de ce nu?:)), e foarte bun, si ascutitoarea ii merge bine doar ca liniile le lasa putin cam groase. dar pentru asta il ascuti mai tare! Bafta :D

7 răspunsuri:
| KellyGreen a răspuns:

Cu ascutitoare?
Bine eu am o ascutitoare care o folosesc doar la creionul de ochi.

| mona a răspuns:

Cu o ascutitoare sau cu lama de ras

| Dollicious a răspuns:

De obicei se ascut cu ascutitoarea.Eu personal le ascut cu o ascutitoare care n-o mai folosesc happy

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Cu atentie, cu grijă, cu... speranța că nu-i voi rupe vârful laughing

| Kasia a răspuns:

Cu o ascutitoare normala.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!

Ascutitoarea lu fratele meu de la scoala!
Dar am aflat ca nu e igienic..Trebuie ascutitoare speciala (adica sa o folosesti doar la crionul de ochi) caci sunt microbi pe crioanele de scris!

Numai bine

| madlenne1 a răspuns:

Eu mi-l ascut cu o ascutitoare speciala sau cu o ascutitoare normala funda daca te-am ajutat!