| purpleeyes a întrebat:

Cum se aplica solutia de castelani? Pe par uscat sau ud? Cat dureaza (vreau sa imi fac in vacanta de craciun si nu ne lasa la scoala cu par vopsit)? Cat trebuie sa stai cu ea in cap?

6 răspunsuri:
| MissCamelia a răspuns:

In functie de gravitatea problemei, un dermatolog iti recomanda utilizarea exacta a solutiei. Pentru mai multe noutati si review-uri despre produse cosmetice, machiaj si ingrijire, intra pe http://camelcutza.blogspot.com

| Muflă a răspuns:

Nu m-am facut cu castelani dar m-am facut cu albastru de metil si cu violet de gentiana dar presupun ca e aceeasi branza: mai intai asigura-te ca manusile nu sunt sparte (o sa te faci varza pe maini si iese greu), toarna putin intr-un castron sau direct pe vata si da cu vata prin par, dar sa stii ca trebuie sa-ti decolorezi parul mai intai ca pe par saten sau mai inchis nu se vede deloc. Eu m-am decolorat la coafor.

| question_3585 a răspuns:

Hei,
Eu m-am facut si cu albastru de metil si castelani si fuxina si tot ce vrei.Ia-ti doua perechi de manusi ca te poti murdari, pe un disc de vata pui solutie si aplici pe parul uscat sau diluezi cu apa intr-un lighean daca vrei tot parul si ti-l bagi acolo (se ia pe prosop), se duce la cateva spalari.

Alte răspunsuri
| question_3585 a răspuns:

P.S. Eu am parul saten un pic mai inchis si suvite mai blonde. Se vede (ti-l poti deschide cu galbenus de ou-am facut eu asta: dupa ce te speli pe cap de ungi cu galbenus in cap stai un pic -vreo 5 min. iar apoi de clatesti cu dusul. Si daca vrei te dai cu balsam.)

| eumarix a răspuns:

Eu stiam ca se aplica pe parul ud. O prietena de-a mea si-l aplica pe parul ud iar dupa nu trebuie sa faci baie, te stergi cu un prosop [p.s:se duce la spalat].