| Angelxp a întrebat:

Cum se aplică uleiul de ricin pe gene?(pînă la rădăcini sau așa superficial) Și chiar are rezultate? Nu vreau răspunsuri din auzite, dar dacă ați folosit voi sigur... Fundiță.

10 răspunsuri:
| AikkoxD a răspuns:

Îţi iei o periuţă de la rimel curată, o înmoi în ulei, înlături excesul şi dai pe gene la fel cum faci cu rimelul. Nu e toxic, nici letal, dimpotrivă, e foarte bun. Tratamentul pentru gene lungi şi dese durează cel puţin 2-3 luni, timp în care îţi dai în fiecare seară, lăsând până dimineaţă. Poţi să te dai şi pe sprâncele (dacă vrei să modifici forma), unghii, ten, pistrui, buze etc.

| Emmeii a răspuns:

Bună.
Am folosit eu într-o perioadă şi a avut efecte foarte bune, şi nici un efect letal sau altceva. laughing
Am luat o periuţă de la rimel, am dezinfectat-o şi curăţat-o foarte bine, şi dupa am înmuiat-o în ulei de ricin, după am şters-o de un şerveţel, ca să nu-mi curgă uleiul în exces în ochi şi îl lăsam aşa peste noapte.
Ai să remarci schimbări.
O zi bună!

| MrAnderson a răspuns:

Nu cunosc procedura in sine, dar ai foarte mare grija cu uleiul de ricin, pentru ca este toxic, si chiar letal. happy

| Esperança a răspuns (pentru MrAnderson):

Aoleu... chiar asa? Eu il folosesc si pe gene si pe sprancene si pe par si pe unghii, n-am murit pana acum, cine stie in viitor...hee hee)

| MrAnderson a răspuns (pentru Esperança):

Salut din nou...

Nu cred ca e periculos pentru uzul extern, dar ai grija sa nu-ti intre in sistem.
happy

| Esperança a răspuns (pentru MrAnderson):

Fata tocmai pentru uzul extern a cerut ajutorul, de asta mi s-a parut foarte amuzant ceea ce ai spus. Ca uz intern se foloseste pe post de laxativ si orice produs luat in cantiate exagerata dauneaza, acum ca e letal sau nu, nu m-am documentat pentru ca nu am avut nevoie...

| tuGatita a răspuns (pentru MrAnderson):

Fals! mai documenteaza-te. pe sticluta mea de ulei chiar scrie: "uz intern: laxativ bla bla..recomandat in nu stiu ce afectiuni ale sistemului digestiv". nu e letal laughing

| MrAnderson a răspuns (pentru tuGatita):

Ca laxativ, avtioneaza doar in interiorul intestinului, iar in sange trece o doza neletala, mai ales ca in produsul respectiv are o concentratie foarte mica.
Dar daca ne referim la cele pentru uz extern, in care concentratia este de obicei mult mai ridicata, exista unele riscuri.
Incearca sa cauti unde vrei. Uleiul de ricin este letal in stare pura sau concentratii ridicate.

| tuGatita a răspuns (pentru MrAnderson):

Ok. cand voi vrea sa ma sinucid, incerc uleiul de ricin. sigur nu va da gres!

| Sebytzu_9214 a răspuns:

Mama mea se tot da dar se duce la un salon cu instrumente profesionale.