| Fuck Googăl. Ask me! a întrebat:

Cum se aplica uleiul de ricin pe gene? Si chiar are rezultate? Nu vreau rasp[unsuri din auzite, daca ati folosit voi sigur...

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am folosit o saptamana si au crescut putin. Aplica-l cu o periuta de rimel curata, dar ai grija sa nu o incarci, pentru a nu-ti curge in ochi. Aplica-l pe gene exact ca pe rimel.

10 răspunsuri:
| karmy a răspuns:

Io am folosit uleiul de ricin si chiar are efect, am fost foarte multumita de rezultate. Eu am procedat in felul urmator am luat o periuta de la un rimel folosit am curatat-o ( sa nu ma dau cu rimelul ramas pe gene) si apoi am folosit-o la aplicarea uleiului de ricin. Uleiul nu trebuie sa il tii foarte mult pe gene poti sa il lasi doar jumatate de ora apoi sa il indepartezi cu un demachiant.(Asa am invatat de la profa mea de Produse cosmetice)

| Skylerx a răspuns:

Eu am folosit intr-un timp ulei de ricin si mi s-au facut genele lucioase, mai lungi. Am folosit un scobitor si mi-am dat pe toata geana, apoi am stat aproximativ o ora ca sa isi faca efectul. Dupa o saptamana, dupa ce ai facut aceasta in fiecare seara sau cand ai avut tu timp, vei observa ceva foarte frumos: genele vor fi mai lungi si mai lucioase. Nu prea ma pricep la cosmetica caci nu prea ma dau cu farduri: lasa-ti fata curata, fara farduri, caci Dumnezeu ti-a facut-o si nu o poti schimba. Se spune ca daca iti dai cu farduri iti scurtezi viata singura. De aceea eu uneori ma mai dau pe fata din ce am, cu mai nimicuri.

| Sofffie a răspuns:

Si eu am folosit intr-un timp ulei de ricin si mi s-au facut frumoase mi s-au mai indesit... dar eu nu dadeam numai pe radacina lor...foloseam betisorul exact cum folosesc pensula ca sa ma dau cu rimel.

| BloodMagickNecromance a răspuns:

1) Ia-ti o pensula
2)Bag-o in ulei apoi stoarce-o doar putin
3)Inchide ochii si da-te cu pensula pe gene

| Nimic special a răspuns:

Folosesc si da rezultate destul de bune.

| คเค๓เк a răspuns:

Dacă natura nu ţi-a dăruit gene lungi, poţi obţine o privire fermecătoare cu ajutorul produselor naturiste sau al cosmeticienei. Pentru a le determina să crească, le poţi trata cu ulei de ricin.
Poţi avea gene lungi şi dese folosind ulei de ricin sau apelând la implant

Uleiul de ricin trebuie aplicat în fiecare seară, înainte de culcare, cu ajutorul unui disc demachiant, al unui beţişor folosit în general pentru curăţarea urechilor sau, de preferinţă, cu o periuţă de mascara, pe care ai curăţat-o în prealabil cu apă caldă şi săpun. Poţi folosi acelaşi tratament şi pentru a determina creşterea sprâncenelor.

Ai nevoie de acest tip de tratament timp de minim o lună pentru a observa rezultate, iar uleiul de ricin poate fi înlocuit sau folosit alternativ cu ulei de măsline sau vitamina A uleioasă. Dacă alegi tratamentul cu ulei de ricin, nu e recomandat să te machiezi, pentru ca rezultatele să fie vizibile cât mai repede.

Dacă vrei să obţii rapid gene lungi, poţi apela la ajutorul unei cosmeticiene, care îţi va recomanda fie un implant de gene false, fie "permanent" pentru gene. Noile metode de aplicare a genelor false nu le afectează pe cele naturale şi nici nu au un aspect artificial, fiind distribuite 'fir cu fir' printre cele pe care le ai deja de la natură. "Permanentul" pentru gene constă în ondularea lor, la propriu, cu ajutorul unor bigudiuri minuscule, după ce a fost aplicată în prealabil o soluţie specială.

Vei avea gene lungi şi frumos curbate pe termen lung dacă alegi prima metodă, sau te vei bucura de ele aproximativ 2 săptămâni dacă alegi o metodă artificială.

| HoopaScz a răspuns:

Cu peria de la un rimel

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu folosesc de o saptamana si e super bun incearcal cu incredere

| Tzukushi a răspuns:

Hei..eu il folosesc pentru gene, citeste experienta mea personala

http://www.sfaturilemariei.com/......personala/

| RusuCristin26 a răspuns:

Eu l-am folosit si am avut rezultate. Nu iti inchipui ca o sa le ai ca in publicitate, dar vor creste. Daca vrei sa vezi cum l-am folosit eu, vezi acest tutorial unde explic cum l-am folosit: http://youtu.be/t_iszVlw_QM. Daca tot iti achizitionezi ulei de ricin poti sa il utilizezi si pentru unghii (http://youtu.be/mTZB-8mPHvg) sau astfel:http://homebeautywithcrystyn.blogspot.it/......i-si.html.