| Summerismine a întrebat:

Cum se da cu albastru de metil in cap?^^ fundita!big grin

Răspuns Câştigător
| BuBu_4788 a răspuns:

Buna,happy! Pai amesteci albastrul de metil si niste apa [sa fie potrivita sa nu fie nici pre putin albastru si pre mult] apoi daca ai pus intr-un lighean iti pui capul acolo[in caz ca vrei sa-yi faci tot parul] sau te clatesti cu acel amestechappy. Daca vrei suvite iti alegi potiunile de par pe care vrei sa le vopsesti si le iei pe rand: tii suvita in sus cu o mana iar cu cealalta mana inmoi o perie speciala pentru vopsit si iti dai pe par sau pur si simplu iti inmoi suvita intr-un castron cu albastru de metil si apa! Apoi stai asa vreo 5-10 minute si dupa aceea te usuci cu feonul! Succes si sper sa-ti stea bine!happy:*:*

3 răspunsuri:
| Muflă a răspuns:

Nu cred că o să mă asculţi... da' îţi spun oricum: Dacă nu vrei să-ţi faci toată pielea albastră şi să urle ai tăi la tine că le-ai distrus baia, pune balsam de păr într-un castronel (cât să acopere toate şuviţele pe care le vrei albastre), toarnă cât albastru de metil vrei (dacă vrei bleumarin toarnă mai mult, dacă vrei turquoise toarnă mai puţin) şi pune şi un strop de violet de genţiană dacă nu vrei să iasă prea verde. Amestecă bine cu o pensulă şi aplică amestecul ăla ca pe vopsea, stai 3-8 ore cu el în cap şi clăteşte cu apă rece. Cu cât ţi-ai decolorat părul mai bine înainte să pui albastrul, cu atât o să dureze mai mult (dacă era aproape alb se duce culoarea după vreo 8 spălări, dacă era galben/portocaliu se duce după 3-4)

| whiterose26 a răspuns:

E foarte simplu.Pui cateva picaturi in apa de clatit si iti slatesti parul acolo.Bafta:*

| BuBu_4788 a răspuns:

Multumeesc pentru fundita!puppy dog eyes