| lupuana200 a întrebat:

Cum se fac suvitele cu hartie creponata? funda :-)

8 răspunsuri:
| 8mariastar a răspuns:

Nu poti cumpara vopsea

| lupuana200 explică (pentru 8mariastar):

Nu pentru ca sunt mica am 11 ani happy

| Justme0101 a răspuns:

Deci : mai intai rupi o bucatica cu care sa poti sa iti infasori toata partea din par la care vrei sa iti faci suvitele, dupa bagi bucatica in apa astepti vreo 5 secunde, iar dupa o pui pe par. Este chiar foarte eficient. Bafta, te pup!

| lupuana200 explică (pentru Justme0101):

Merge si pe parul mai inchis? eu il am saten

| AlCoLiKdEnIsA a răspuns (pentru lupuana200):

Da big grin

| Justme0101 a răspuns (pentru lupuana200):

Da, merge, eu mi-am facut mov si galbene si tot saten il am :*

| Fayree a răspuns:

~ Mai intai rupi o bucatica din hartia creponata...o bagi in apa -> apoi freci pe par tare. Continua sa faci asa pe toata suvita...-> Tadaamm gata suvita! :*.

| BlakeLively a răspuns:

Hartia creponata strica parul mai rau decat vopseaua.La 11 ani nu iti recomand.