| PartyLoll a întrebat:

Am auzit ca uleiul de ricin e foarte bun pentru cresterea parului, dar cum se foloseste, de cite ori ti-l dai pe par?love struck

Răspuns Câştigător
| Naoa a răspuns:

Buna. Mai bun decat tratamentul simplu cu ulei de ricin, este aceasta lotiune de la gerovital. Pe langa uleiul de ricin, contine si vitamina A, vitamine E si petroleum. Eu o folosesc de 4 luni si pot sa spun ca este magica. Iti intareste radacina parului, ofera stralucire, combate caderea parului si intensifica cresterea.

Mai multe informatii, te invit sa citesti aici:
http://onumic.blogspot.ro/2012/08/lotiune-regeneranta-cu-petroleum.html

8 răspunsuri:
| kikita99 a răspuns:

Buna! Eu folosesc ulei de ricin si se folosteste foarte simplu! El este pus intr-o sticluta (si ca sa nu te faci unsuros pe maini poti sa-ti pui niste manusi ), deci il pui in palma si se aplica la radacina parului, dupa trebuie sa stai cel putin 5-6 ore cu el in cap eu il pun sera si ma spal dimineata si apropo trebuie sa te speli bine ca sa nu ai vreo surpriza cand bagi pieptanul in el.Eu imi dau 1 data pe saptamana sau chiar la 2 saptamani dar am avut saptamani in carel aplicam si de 2 ori si am uitat trebuie sa stai cu ceva pe cap cum ar fi batic sau ceva prntru ai fi cald parului. Sper ca te-am ajutat!

| DimLight a răspuns (pentru kikita99):

Si care e efectul? e impotriva chelirii? ..iti creste mai mult par, mai des? mai repede, mai puternic?! merci daca dai replay

| Kasia a răspuns:

Foloseste-l cald.da rezultate dubleee.incalzeste ulei de ricin punandu-l intr-un recipient pe care apoi il pui intr-unul cu apa fierbinte. poti combina ulei de ricin cu ulei de masline.eu il folosesc cu o seara inainte de ziua in care stiu ca ma spal.il aplic apoi pun ceva pe cap si dorm cu el asa.insa il poti folosi si cu 3-4 ore inainte sa iti faci baie.e bine sa fie lasat sa actioneze cat mai mult. apoi te speli in mod normal. eventual ar trebui sa-ti faci si un masaj la radacini dupa ce ti l-ai aplicat.

| AriannaAri a răspuns:

Da, este foarte bun pentru cresterea parului.
Deci, iti masezi pielea capului cu ulei apoi il lasi asa pentru 3-4 ore dupa care te speli (de preferat ar fi sa il lasi sa actioneze peste noapte iar dimineata sa te speli). Tratamentul se face de 2-3 ori pe saptamana.

| Tzukushi a răspuns:

Hei..eu il folosesc pentru gene, citeste experienta mea personala

http://www.sfaturilemariei.com/......personala/

| abel001 a răspuns:

Faci o masca pentru par din ulei de ricin, asta grabeste cresterea parului, si a genelor, ulei de masline si un galbenus. le aplici pe parul spalat si clatit ...stai juma de ora cu masca pe par, apoi speli si clatesti bine. Ideal ar fi de 2 ori pe saptamana.dar asta depinde de cum ai timp si chef sa faci operatiunea. Tratamentul functioneaza chiar foarte bine.